Audi S4 generace B8 je zajímavým strojem na každodenní jezdění, který za to umí pořádně vzít. Avšak dnes tady nemáme klasický kousek, nýbrž upravenou střelu APR Stage II+ Ultracharger, kterou už jsem minulý rok testoval (ZDE). Teď ji však podrobíme zkoušce v disciplíně 100 až 200 km/h.

Pod kapotou se nachází V6 3.0 TFSI, jenž ve standardu produkuje 333 koní a 440 Nm. Výkon a síla putují na všechna kola přes sedmistupňový automat, díky čemuž se odrazí z 0 na 100 km/h za rovných 5 sekund a jede elektronicky omezených 250 km/h. Hmotnost je 1705 kilogramů.

Auto jako první prošlo pečlivým servisem, aby vše perfektně fungovalo. Upravil se software motoru a převodovky na Stage 1. Následně se přidala menší řemenice na kompresor, který byl obdařený chladičem. Zapomenout nelze ani na větší řemenici na klikové hřídeli. Poté následovala úprava softwaru na Stage 2 a standardní výfuk byl nahrazen potrubím od CTS Turbo. Vše se zakončilo karbonovým sáním a ultrachargerem (větší škrtící klapka) od APR, díky čemuž se dal software přehrát na Stage 2+. Výsledkem je 504 koní a 604 Nm.

Chcete si nechat změřit i svoje auto? Ozvěte se na adam@wikicars.cz nebo do zpráv na facebooku a domluvíme se! Případně si můžete měřící přístroj Dragy zakoupit ZDE.

Měření probíhá na letištích, německých dálnicích nebo silnicích s regulovaným provozem.