Tentokrát přijela zabojovat o zajímavé umístění v žebříčku 100-200 km/h dvojce upravených kousků od APR – Seat Leon FR 2.0 TFSI a Volkswagen Golf V GTI Edition 30.

Technicky jde o velice podobná auta a rozdíl je v hlavně turbech. To znamená, že Leon disponuje výkonem 147 kW a točivým momentem 280 Nm, Golf má 169 kW a 300 Nm. Jenže taková auta tady nemáme, ta naše byla značně upravená.

U Leona proběhla navíc výměna turba K03 za K04-064 (Golf ho má v základu). Úpravy – vstřikovače z Audi S3, upgrade kit Autotech HPFP, originální nové čerpadlo v nádrži, RFD kit CTS Turbo, tepelná clona sání CTS Turbo, Sání Ramair oversized, studenější zapalovací svíčky, intercooler Wagner Tuning, turbo mufler delete, zvětšené vedení od turba a ke klapce, APR downpipe decat, catback Milltek-duplex, APR Stage K04 úprava jednotky, úprava DSG, SVT Engeneering silentbloky motoru a převodovky, 034 Motorsport výplň, reakční vzpěry Powerflex, tlumiče podvozku Bilstein B6, pružiny VW Racing, uložení tlumičů 034 Motorsport, Silentbloky v ramenou Powerflex, Anti roll kit eibach, zesílené oba stabilizátory, přední brzdy Cupra 5F- 340 mm, zadní brzdy golf 5 R32 – 310 mm. Výsledkem jsou výkony okolo 385 koní a točivé momenty zhruba 470 Nm.

Golf má úpravu řídící jednotky od APR na Stage 2+, intercooler Wagner Tuning, sání Ramait oversized, kit Autotech HPFP, RFD kit APR, turbo back, výfuk Milltek, silentbloky Cupra, pružiny ST Suspension, přední brzdy Golf VI GTI (340 mm) a zadní brzdy originální – komponenty EBC Brakes.

Na výsledné hodnoty a videa se můžete podívat níže.

Chcete si nechat změřit i svoje auto? Ozvěte se na adam@wikicars.cz nebo do zpráv na facebooku a domluvíme se! Případně si můžete měřící přístroj Dragy zakoupit ZDE.

Měření probíhá na letištích, německých dálnicích nebo silnicích s regulovaným provozem.