Volkswagen Golf V GTI je sympatický společník, jeho sériová verze se mi zatím na změření do žebříčku 100-200 km/h nedostala, ale mám tady jeden hodně pocuchaný kousek – APR Stage II+.

Pod kapotou se ukrývá přeplňovaný čtyřválec 2.0 TFSI, který sériově produkuje 200 koní výkonu a 280 Nm točivého momentu. Síla putuje na přední kola přes šestistupňový manuál a hmotnost čítá slušných 1339 kilogramů. Stovku dá za 7.2 sekundy a jede 235 km/h, což však neplatí o našem kousku, jehož úpravy si můžete přečíst níže.

Úpravy: Turbo K04 Loba Motorsport, vstřiky z Audi S3, náporové přímé sání VW Racing, silnější palivová vysokotlaká pumpa Autotech, větší intercooler HG Motorsport, spojka Autowerks, výfuk Milltek, software motoru APR K04, samosvorný diferenciál Wavetrack, tlumiče a pružiny ST Suspensions, horní uložení z Audi TT RS, ST Suspensions stabilizátory, silentbloky Superpro. Výsledný výkon je 391 koní a točivý moment 515 Nm.

Výsledek najdete v galerii níže, kde je podrobný graf.

Chcete si nechat změřit i svoje auto? Ozvěte se na adam@wikicars.cz nebo do zpráv na facebooku a domluvíme se! Případně si můžete měřící přístroj Dragy zakoupit ZDE.

Měření probíhá na letištích, německých dálnicích nebo silnicích s regulovaným provozem.