X
  TESTYZAJÍMAVOSTI
 
Úvod > Zajímavosti > Zábava > 7 nejlepších aut, jaká jsem řídil v roce 2019

7 nejlepších aut, jaká jsem řídil v roce 2019

 
 " alt="">  " alt="">  " alt="">  " alt="">  " alt="">  " alt="">  " alt="">
Zábava   |   08.12.2019   |   Autor: Adam Václavek


7. Nissan 350Z HR

Měl jsem ho v testu někdy koncem zimy, kdy bylo krásně mokro. A co na takové silnici dělá auto, které má komunikativní řízení, atmosférický šestiválec, manuál a pohon zadních kol, mezi nimiž se nachází samosvor? Boky, boky, boky! Za ty peníze jde o skvělé auto, které umí vytvořit úsměv od ucha k uchu. Dokonce jsem přemýšlel, že si ho koupím, až tak dobrá hračka to je.
 

 

6. Nissan GT-R Nismo

Já vím, já vím... Ve srovnávací testu, kde byl ještě Mercedes-AMG GT S Edition 1 (600 koní), jsem napsal, že bych si vybral právě tento německý muscle car. Jenže se mi to rozleželo v hlavě, představím si, že je Nismo o milion levnější a zařadím ho na 6. místo. Proč? Je to živelné auto, působí hrozně mechanicky, což dnes moc aut neumí. Má skvělé řízení, dokonalý podvozek a drtivě výkonný šestiválec, který do kabiny propouští zvuky připomínající závodní auto. Kdyby byla Godzilla levnější, zařadím ji mnohem výš.
 

 

5. Mercedes-Benz CLS 63 AMG Performance Package

To auto je jako nájemný vrah. Stane se vaším nejlepším kamarádem, ale jakmile si ho pustíte k tělu, nekompromisně vás zlikviduje. To auto je krásné, komfortní, kvalitní, ale zároveň pekelně zběsilé. Bokem jezdí na požádání a pěkně u toho kouše, s tím hromovým zvukem si nemůže zahrávat ani samotný bůh blesku Zeus. Je to jedno z mých oblíbených aut, protože se dá označit za úplně zbytečný nesmysl, a přesně to na něm miluji.
 

 

4. Ford Fiesta ST 1.5 EcoBoost Performance / ST180 Pumaspeed

Poměrem cena/výkon bezpochyb vyhrává nabroušená Fiesta ST. Malý tříválec má charismatu habaděj, co se zvuku i celkového projevu týče. Dá se s ním jet přesně, ale není problém užívat si rozevlátý zadek při ubrání plynu v zatáčce, s tím samosvorem je to navíc opravdová střela do technických pasáží. Jako bonus jde o poměrně praktické auto, které není přehnaně tvrdé jako minulá generace. Můžete s ním jezdit do práce, na nákup a pak si užít rally, doslova.

O čtvrté místo se nová Fiesta musí podělit se svým sourozencem ST180 v "lehké" úpravě - výfuk Milltek, sání, intercooler, mapa Pumaspeed, šestipístkové brzdy, samosvorný diferenciál, jiné pružiny a mnoho dalšího. Má agresivní projev, na okresce je k neutahání a umí být dost "tail happy". Na klikaté okresce dokáže potrápit téměř cokoliv. A který kousek z této dvojice byste si měli vybrat? Záleží na vašich preferencích. Novější je hravé auto, které umí být poměrně komfortní, zatímco upravený kousek je větší agresor potřebující pevnější ruku.
 

 

3. Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Když jsem s tímto čtyřdveřovým Ferrari jezdil, říkal jsem si, že klidně může jít o auto roku. Jde o pohodlné a praktické GT v krásném kabátku, které se umí proměnit v supersport. Jízda dveřmi napřed nikdy nebyla tak návyková a ten motor, na kterém dělali profíci z Maranella, je dílo boží. Famózní stroj, hledáte-li dokonalé daily, tady jedno máte. Italského šmrncu má na rozdávání! Jen pořád přemýšlím, jestli bych šel do skvělého automatu nebo oldschool manuálu.
 

 

2. Ford Focus RS Edition

Možná to vypadá, že šampion níže měl díky svojí jedinečnosti vítězství jasné, ale do poslední chvíle jsem váhal, jestli to nebude remíza právě s Focusem. To auto je podobně extrémní, jen vše balí do karoserie hatchback a obohacuje o slušnou výbavu. Dá se s ním jezdit denně a na okresce ztrestá prakticky cokoliv. Samosvor krásně tahá čumák k apexu a výkon na zadních kolech zase hezky utahuje stopu. 100 % zábavu poskytuje na suchu,mokru i sněhu. Je to doslova zbraň na okresky, nejde nemilovat.
 

 

1. Lotus Elise Cup 250 facelift

Není nejrychlejší, nejhezčí, nejexkluzivnější a ani nejkvalitnější. Špatně se do něho leze, je extrémně nekomfortní a teče do něho. Jenže potom ho vezmete na oblíbenou okresku nebo okruh a absolutně se zamilujete. Funguje neskutečně, lze použít slovo absolutní dokonalost. Na brzdách a v zatáčkách prakticky nemá konkurenci. A víte, kde ji ještě nemá? Ve zpětné vazbě, kterou poskytuje řidiči přes řízení bez posilovače, pedály a i podvozek. Je to závodní speciál na silnici, poslední svého druhu, extrém. Dost možná jde o nejlepší auto, jaké jsem kdy řídil, žádné jiné mi neposkytlo tak bezprostřední zážitek.
 

 

 
 
Nejlepší hot-hatche, jaké jsem řídil
Nabroušené nákupní tašky, ze kterých se mi nechtělo vysedat.
Příběh legendy - Porsche 956
Jedno z nejznámějších závodních aut všech dob, které si zaslouží úctu.
V jakých sportovních autech se nejčastěji umírá?
Dá se říct, že to jsou takoví ovdovovači.
6 sériových kombi, které jedou přes 300 km/h
Tyto kombíky umí potrápit i opravdové supersporty.
Ayrton Senna - Příběh muže, který závodům obětoval všechno
Legenda, hrdina svojí země a jeden z nejlepších řidičů všech dob.
Předchozí článek   Následující článek
 
© CarAdvisors s.r.o. 2019 - All rights reserved