X
  TESTYZAJÍMAVOSTI
 
Úvod > Zajímavosti > Novinky > Koncernová hot rodina se rozrůstá - Nepříliš oslnivé hybridy a žádný výkonnostní posun

Koncernová hot rodina se rozrůstá - Nepříliš oslnivé hybridy a žádný výkonnostní posun

 
 " alt="">  " alt="">  " alt="">
Novinky   |   03.03.2020   |   Autor: Adam Václavek


Cupra Leon, Volkswagen Golf GTI a Škoda Octavia RS, tato trojice se právě představila světu. Aktuálně odcházející verze byly poměrně povedenými auty s výkony od 240 do nějakých 310 koní v případě Španělského zástupce. Člověk by tak čekal, že výkonnostní posun bude výrazný, aby se eliminoval rozdíl oproti konkurenčním vozům od Hondy, Renaultu či Fordu. To se však bohužel nestalo a žádný zajímavý posun se nekoná.

Výkon všech aut zůstal prakticky stejný, jen pohon je nyní odlišný, ekologičtější a bohužel i těžší. V první řadě jde totiž o hybridy, které kombinují přeplňovaný agregát 1.4 TSI a elektromotor, což má za následek výkon 245 koní a točivý moment 400 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h jim zabere 7.3 sekundy a jedou nic neříkajících 225 km/h. Nemusíte však zoufat, protože dostupná budou i čistě benzinová provedení, které bude obsluhovat již známý čtyřválec 2.0 TSI. Nicméně čísly neoslní, jelikož nabídne "pouze" 245 koní a 370 Nm, prakticky stejně jako odcházející generace. Akorát Cupru lze mít ve výkonnějším 300 nebo 310 koňovém provedení (FWD a AWD), nejvýkonnější verze dá stovku pod 5 sekund a jede až 250 km/h. Hezké, ale zase, žádný posun oproti starším kouskům. Viděl bych to na návštěvu u APR.

Co se designu týče, jako přitažlivá mi připadá snad jen Octavia, protože leon je uhlazený podivín a Golf přihřáté barbie auto.

Auta to budou bezesporu příjemná na denní jezdění, velice rychlá a snadno ovladatelná, jen tam z pohledu fanouška řízení nevidím žádný posun k lepšímu. Kéž bych se mýlil, ale myslím si, že to budou příliš uhlazená a moc konzervativní auta, která vás potěší přívětivostí na běžných cestách, ale už nevykouzlí úsměv na tváři. Prosím, ať se pletu a jsou to podobné klenoty jako nový Ford Focus ST.
 

 

 

 

 
 
Lotus Evija je nejvýkonnějším produkčním autem, na zvuk spalovacího motoru však zapomeňte
S tímto modelem právě započalo vzkříšení značky Lotus.
Audi S8 oficiálně aneb ani limuzína nemusí být nuda
Nejvýkonnější Audi současnosti.
Přivítejte nejúžasnější sedan současnosti – Dodge Charger SRT HellCar Widebody
Zapomeňte na Mercedes-AMG E 63 S nebo BMW M5 Competition, Amerika je mnohem brutálnější.
Předchozí článek   Následující článek
 
© CarAdvisors s.r.o. 2019 - All rights reserved