Psát o nových McLarenech se s trochou nadsázky stává každodenní rutinou. Tento britský výrobce superaut totiž představuje jednu novinku za druhou. Minule to byl 720S Spa 86, předtím P1 GTR Senna a tomu předcházel 570S MSO Racing Throught the Ages atd. A teď je tady další, 600LT Spider.

600LT Coupe se stal dost možná nejoblíbenějším McLarenem, co se zábavy za volantem týče. Jeho otevřená verze Spider je o pouhých 50 kilogramů těžší než ta zavřená (váží 1297 kilogramů), přičemž technika zůstává zachována. Uprostřed je dvojicí šneků foukaný V8 3.8, který produkuje výkon 600 koní a točivý moment 620 Nm. Vše samozřejmě putuje na zadní kola přes chytrý diferenciál a sedmistupňový automat. Na stovce je za 3.2 sekundy, dvoustovku udělá za 8.4 sekundy (o 0.2 pomaleji než kupé) a jede 324 km/h (o 4 pomaleji než kupé).

Zajímavostí je, že zadní křídlo dokáže stejně jako u kupé produkovat přítlak 100 kilogramů při rychlosti 250 km/h. Střecha se dá natáhnout či stáhnout do rychlosti 40 km/h. Kdo by chtěl, může si připlatit MSO Clubsport Pack, který zahrnuje karbonová sedadla a obložení interiéru, karbonové blatníky a titanové šrouby kol. V případě zájmu lze kvůli dalšímu snížení hmotnosti oddělat rádio a klimatizaci.

Cena startuje za hranicí 5.5 milionu Kč.