X
  TESTYZAJÍMAVOSTI
 
Úvod > Zajímavosti > Novinky > McLaren představuje svůj nejcivilnější model – Jmenuje se GT a má 620 koní

McLaren představuje svůj nejcivilnější model – Jmenuje se GT a má 620 koní

 
 " alt="">  " alt="">  " alt="">  " alt="">  " alt="">  " alt="">  " alt="">  " alt="">
Novinky   |   15.05.2019   |   Autor: Adam Václavek


Právě představený McLaren GT navazuje na hyper-GT jménem Speedtail, čímž se snaží zaměřit na zcela novou cílovou skupinu. Jde o luxusní auto s nádechem supersportu, nejcivilnější a nejpraktičtější model značky, který zaútočí na klientelu koukající po vozech Bentley Continental a Aston Martin DB11/DBS Superleggera.

Základ tvoří karbonový monokok MonoCell II-T, díky němuž celé auto váží pouhých 1530 kilogramů. Ale teď na chvíli k tomu nejdůležitějšímu, k objemu zavazadlového prostoru! Ty jsou tady dva, jeden se nachází nad motorem (ten je umístěný uprostřed) a má objem 420 litrů. Druhý je pod kapotou vpředu a disponuje prostorem na 150 litrů zavazadel. Celkem poskytuje 570 litrů objemu, což je úžasné číslo! V interiéru nechybí dostatek místa ve všech směrech, pohodlně zaměřená sedadla a velice bohatá výbava včetně audia Bowers & Wilkins s 12 reproduktory nebo propracovanějšího informačního systému s velkým displejem

Klidu na palubě pomáhá speciální uchycení motoru (o polovinu pevnější než u 600LT) a podvozek podobný tomu ze supersportovního modelu 720S. Senzory systému Optimal Control Theory snímají asfalt před autem a za pouhé 2 milisekundy dokážou upravit nastavení, aby byla jízda co nejpříjemnější. K dispozici jsou tři jízdní režimy - Comfort, Sport, a Track.

Uprostřed (hodně nízko kvůli velikosti kufru) je uložený 4.0 V8 TwinTurbo, jehož hodnoty se zastavily na 620 koních a 630 Nm. Zajímavé je, že více než 95 % točivého momentu je dostupných mezi 3000-7250 otáčkami. Síla putuje na zadní kola přes sedmistupňový automat se dvěma spojkami. Akcelerace z klidu na stovku zabere pouhé 3.2 sekundy.

Cena startuje kousek pod hranicí 5 000 000 Kč.
 

 

 

 

 
 
BMW představuje M5 Edition 35 Jahre aneb vymazlený Competition
Vznikne pouze 350 kusů v tomto speciálním provedení.
Nissan 370Z 50th Anniversary oslavuje 50. výročí řady Z
370Z se vyrábí tak dlouho, že přichází už v druhé výroční edici.
Aston Martin DBS 59 oslavuje úspěch z 24h Le Mans 1959, kdy vozy DBR1 zvítězily nad “neporazitelnými
V závodech proti Ferrari si neudělal jméno jen Ford GT, ale i Aston Martin DBR1.
Předchozí článek   Následující článek
 
© CarAdvisors s.r.o. 2019 - All rights reserved