X
  TESTYZAJÍMAVOSTI
 
Úvod > Zajímavosti > Videa > Renault Mégane R.S. Trophy R svým rekordem na Nürburgringu způsobil velký rozruch - Jaký je můj názor?

Renault Mégane R.S. Trophy R svým rekordem na Nürburgringu způsobil velký rozruch - Jaký je můj názor?

 
 " alt="">  " alt="">
Videa   |   22.05.2019   |   Autor: Adam Václavek


Renault se svým novým hot-hatchem Mégane R.S. Trophy R trhl rekord sériových předokolek na Nürburgringu, k čemuž mu upřímně a s poklonou gratuluji. Nicméně co následovalo potom, stojí za to. Fanoušci ostrých Renaultů oslavovali, že padl velikán a předešlý rekordman Honda Civic Type R 10G. Jenže fanouškům Hondy se to nelíbilo a začali mít nesmyslné argumenty, kterými chtěli dokázat, nebo jen sami sebe utvrdit v tom, že Japonec je na Ringu rychlejší... Ještě dodám, že rekordní čas činí 7:40.1, čímž o 3.7 sekundy překonává nabroušeného Japonce.

A jaké byly ty argumenty pro Hondu? Renault jel na lepším asfaltu, museli mu oddělat zadní sedadla, dostal korbonkeramické brzdy, jde o limitovanou edici atd. Koho k skaru tyto žvásty zajímají? Je Trophy R předokolka? Ano. Je Trophy R sériové auto? Ano. Je Trophy R hatchback? Ano. Tak prostě respektujte to, že momentálně je nejrychlejším autem svojí kategorie na Nürburgringu.

Jasně, kvůli absenci zadních sedadel vlastně postrádá smysl hot hatche, má extrémně drahé karbonkeramické brzdy (pochybuji, že je dají v základu, pokud ano, cena hrubě překročí milion) a s největší pravděpodobností bude mnohem méně příjemný na normální jezdění. Avšak to jsou vedlejší věci, němění totiž nic na tom, že k dnešnímu dni jde o krále Nürburgringu.

Nikdo Hondě nebrání zajet další čas nebo vyjet s nějakou ostřejší verzí. Do té doby je králem někdo jiný, všichni hejtři Renaultu, nebuďte tak zaujatí a smiřte se s tím.

Na závěr dodám, že o pohon se stará přeplňovaný čtyřválec o objemu 1.8 litru, který produkuje 300 koní výkonu (jako běžné Trophy). S oddělením Renault Sport na autě pracovaly taky firmy Akrapovič, Brembo, Bridgestone, Öhlins nebo Sabelt.

 


 

 
 
Drag race - Audi R8 4.2 V8 vs R8 GT vs R8 LMX vs R8 V10 Performance - video
Jak jde čas aneb kam se posunulo Audi R8 za více než 10 let.
Drag race: Mercedes-AMG G 63 vs Lamborghini Urus vs Mercedes-AMG GT 63 S 4-Door coupe – video
Vyhraje šílený offroad, supersportovní SUV nebo nadupané čtvařdveřové kupé?
Drag race: Audi S8 D2 vs Audi A8 3.0 TDI D5 aneb poradí si stará raketa s moderním standardem? - video
340 benzinových koní z konce 90. let proti 386 naftovým koním z roku 2017.
Jak rychlé je nové Porsche 911 Carrera 4S 992? Sprint proti GT-R Nismo, R8 Performance a M850i - video
Nejnovější generace Porsche 911 ukazuje, že bude tvrdým oříškem pro většinu rivalů.
10 nejlepších drag race závodů od Carwow - video
Můžete se těšit na hot-hatche, kupé, supersedany, supersporty, SUV i elektromobily.
Předchozí článek   Následující článek
 
© CarAdvisors s.r.o. 2019 - All rights reserved