X
  TESTYZAJÍMAVOSTI
 
Úvod > Testy > Test - Fiat 500 Abarth

Test - Fiat 500 Abarth

 
 " alt="">  " alt="">  " alt="">  " alt="">
Exkluzivní testy   |   25.04.2018


Některé obyčejné věci jsou super, ale když je začnete vylepšovat, mnohdy ztratí svůj smysl. Když dáte holce místo pěkných, pevných dvojek umělé čtyřky, už to nebude ono. Přidejte v dobré vůli hodně koření a soli na steak, ale ve výsledku ho tím jen pokazíte. Anebo upnuté legíny, zadek v nich je neskutečně sexy, že? Tak do nich oblékněte ženu větších rozměrů a průšvih je na světě. A jinak tomu není ani u mnohých aut.

Fiat 500 Abarth vypadá jako roztomilá dvacítka ve vyzývavém oblečku. Mrška, která dokáže vzrušit každým detailem. Nemusí se vám líbit, ale stejně byste ji chtěli zkusit. A toho si cením, protože vyčnívá z dava, lidi si ho všímají.

Interiér je hodně plastový a zpracování není nijak zázračné, no, na kinder vajíčko asi fajn. Ale ten, který měl na starosti pozici za volantem, by zasloužil doživotí. Sedí se vysoko a buď musíte dřepět jako na záchodě nebo mít volant sotva na dosah ruky. Ani boční vedení sedadel není nikterak slavné.

Test – Peugeot 106 1.4 Sport

 

Po otočení klíčem se z výfuku ozve solidní rámus. Jako by v něm zrovna hrála amatérská rocková kapela plná ujetých puberťáků. S každým přidáním zavrčí, prskne a zabublá. Vzhledem i zvukem je to kapesní supersport. Přeplňované čtrnáctistovky umí v různých edicích nabídnout 135 až 190 koní, přičemž testovaný kousek je 135 koňovou verzí, ale díky drobným úpravám má okolo 170 koní. To se zdá jako hodně, když se podíváte na rozměry tohoto prcka, ale klame tělem, protože váží více než tunu. Kvůli tomu dynamika není taková, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale pořád je to hodně svižné vozítko. Meziplyny se s trochou cviku trefit dají, ale nejsou nic extra, jelikož motor má mdlé reakce. V nízkých otáčkách příliš nejede a pořádně zatáhne až v rozmezí 3000-5500 otáček, ale to se mi líbí, je to stará škola.

V zatáčkách by se mělo jednat o fenomenální auto – tvrdý, výkonný a docela lehký prcek, to přece nemůže dopadnout špatně. Bohužel opak je pravdou. Podvozek na nerovnostech všelijak odskakuje a nedotáčivost přichází překvapivě brzy. U limitu neumí pořádně držet stopu a zakusovat se do zatáčky. Na řízení reaguje docela pohotově, ale to samotné patří spíše k průměru. Dobré to není ani při klidnější jízdě, jelikož si na většině českých cest leda tak vymlátíte zuby. Ani jízda po městě není žádný zázrak, protože z neustálého hukotu výfuku vám exploduje hlava a při parkování leze na nervy malý rejd. Pochválit musím alespoň silné a neúnavné brzdy.

Na toto auto jsem se hodně těšil. Mám rád jeho design a obdivuji nevídaný zvuk, ale vše ostatní je špatně. Zamiloval jsem si klasický Fiat 500, který umí poskytnout styl, pohodlí a skvělou využitelnost ve stísněných městech. Naneštěstí ve sportovní úpravě všechny tyto přednosti ztratil a vzhled ani zpívající výfuk to nezachrání. Pokud chcete malý a tvrdý hot-hatch, který vám přiroste k srdci díky charismatu, kouzlu a dokonalým jízdním vlastnostem, pořiďte si radši Renault Clio R.S. 2.0.  A jestli byste rádi stylovku do města, líp uděláte s normálním Fiatem 500. Fiat 500 Abarth si zaslouží 3 hvězdičky.

Za propůjčení vozu Fiat 500 děkujeme společnosti Auto ESA.


 

 Hodnocení WikiCars 

+  sexy karoserie
+  kompaktní rozměry
+  zvuk výfuku

   malý rejd
   hluk při konstantní rychlosti
   nekomfortní podvozek
   nedotáčivost v zatáčkách
   vysoký posed za volantem

 Technické parametry

Motor

1368 ccm L4 Turbo

Výkon

135 koní při 5500 ot./min.

Točivý moment

206 Nm při 2000 ot./min.

Převodovka

5-st. manuální

Pohon

FWD

Hmotnost

1010 kilogramů

0-100 km/h

7.9 sekundy

Maximální rychlost

204 km/h

Průměrná spotřeba

9 litrů

Objem kufru

184 litrů

 

 

 
​​​
 
​​​
 
​​​
 
​​​
 
​​​
 
​​​

 
 
Test – Škoda Superb Scout a Kodiaq L&K (2.0 TDI 140 kW, DSG, 4x4)
Dvě prostorné, vybavené, komfortní a schopné Škodovky za podobné peníze. Která je lepší?
Test - Ford Fiesta ST180 Pumaspeed
Vyšší výkon, lepší brzdy, samosvor a mnoho dalšího, to je moje nové daily.
Test – Fiat 500 Abarth (200+ koní)
Série mě příliš nezaujala, změní něco větší stádo koní a lepší brzdy?
Test – Škoda Octavia RS 230 + bonus
Parádní rodinné auto pro tátu závodníka, ale má jeden závažný problém.
Test – Nissan Juke Nismo 4x4
Nejzbytečnější auto na světě?
Test – Peugeot 205 CTI
GTI bez střechy? Vypadá tak, ale je to úplně něco jiného.
Předchozí článek   Následující článek
 
© CarAdvisors s.r.o. 2019 - All rights reserved