X
  TESTYZAJÍMAVOSTI
 
Úvod > Testy > Test - Mercedes-Benz CLS 63 AMG Performance Package

Test - Mercedes-Benz CLS 63 AMG Performance Package

 
 " alt="">  " alt="">  " alt="">  " alt="">  " alt="">
Exkluzivní testy   |   17.01.2019   |   Autor: Adam Václavek


Už jste poznali někoho, kdo vypadá na první pohled mírumilovně, ale stačí ho trochu poškádlit a rozmlátí vám hubu? Jestli ne, tak tady vám jednoho takového schizofrenika představím, je jím elegantní a klidný Mercedes-Benz CLS 63 AMG Performance Package, který se umí proměnit v zabijáka bez špetky respektu ke komukoliv.

Karoserie je elegantně sexy, jako Keira Knightley ve večerních šatech. Vyzývavé a přitažlivé auto, je potřeba ještě něco dodávat?

Interiér vypadá na první pohled luxusně, nabízí dobrou pozici za volantem a potěší skvělá sedadla s přifukováním bočnic. V podstatě o nic není nouze, ale na svou dobu by mohl mít propracovanější informační systém s větším displejem, navíc se mi nelíbí změť plastových tlačítek na středovém panelu, připomíná to kalkulačku. Dovnitř se posadí čtveřice dospělých a pouze přerostlí jedinci budou mít problém s místem nad hlavou vzadu. Útulná pracovna k trávení dlouhých chvil.

Test - Mercedes-AMG GT R

 

Komfortně pluji krajinou a mířím si to směr Slapy na projížďku kolem vody. Poslouchám hudbu, užívám si kvalitního odhlučnění a příjemného podvozku. Vážně solidní kousek na každodenní jezdění, hodný beránek. Nicméně v tuto chvíli nastávají dva problémy, přede mnou se začíná klikatit okreska a mně pod pravou nohou dřímá 557 ďábelských koní. Vypouštím je na světlo boží a připadám si jako Ghost Rider, za mnou zůstává pouze černá stopa, kouř a asi milion decibelů hluku. Celé to zní jako stíhačka z Druhé světové. V nízkých otáčkách bublá, poté sympaticky duní, což se ve vyšších otáčkách mění v líbeznou symfonii doplněnou o jekot turb a práskání výfuku. To auto letí jak šílené a s každým přeřazením získává nový dech, přičemž je jedno, jestli zrovna jedete 150 nebo 250 km/h. V těchto rychlostech člověk pozná, že karbonkeramické brzdy tady nedali pro srandu králíkům. Jsou silné a k neutahání.

Podvozek si posádku hýčká pohodlím, ale v nejostřejším režimu ji dokáže taky trochu naklepat. V tomto nastavení skvěle sedí na silnici a zatáčky dokáže likvidovat děsivě rychlým tempem. Ale je potřeba hodně řidičského umění a zkušeností. Deaktivují-li se električtí pomocníci, promění se v šílenou bestii z pekel. Stačí malá nepozornost a jste obmotaní kolem první švestky. Motor je výbušný prakticky od nulových otáček a má nadpozemský krouťák 800 Nm, takže jízdu bokem doslova miluje. Při tomto hovadském blbnutí se hodí přesné řízení, které by však mohlo být tužší. Povedla se svižná převodovka, která zvládá i hladkou jízdu, ale mohla by rychleji reagovat na stisknutí pádel. Jako celek je to návykový stroj, dělá hrozný bordel a je potřeba se s ním stále prát, tomu říkám zábava!

Je jako John Wick, při souboji proti němu stačí jediná chybička a váš život skončí rychlou smrtí. Válka s ním není jako profesionální souboj v boxerských rukavicích, je to spíš pouliční bitka s baseballovou pálkou, kterou máte v ruce vy a on vás stejně sejme obyčejnou tužkou. Mercedes-Benz CLS 63 AMG Performance Package má dvě tváře, umí být tichý, pohodlný a klidně s ním můžete odvézt nevěstu na svatbu. Ale stačí mu dát pořádně napít a okamžitě se chová jako ožralé hovado. Řve, kňučí, práská, bublá, duní a za toho úchvatného zvukového doprovodu pořád lítá dveřmi napřed. V zatáčkách s ním neujedete všem, ale budete mít úsměv od ucha k uchu, v očích strach a adrenalin bude stříkat všemi tělesnými otvory. Miluji ho! 10 hvězdiček!

Za propůjčení děkujeme domytrnova.cz

 

 Hodnocení WikiCars 

+  výborný motor
+  skvěle naladěný podvozek
+  silné a neúnavné brzdy
+  je to zábavný hulvát!

  informační systém působí trochu zastarale
  pádla řazení by mohla reagovat rychleji

 Technické parametry

Auto

Mercedes-Benz CLS 63 AMG Performance Package

Motor

5461 ccm V8 BiTurbo

Výkon

557 koní při 5500 ot./min.

Točivý moment

800 Nm při 2000-5250 ot./min.

Převodovka

7-st. automatická

Pohon

RWD

Hmotnost

1870 kilogramů

0-100 km/h

4.2 sekundy

Maximální rychlost

300 km/h

Průměrná spotřeba

12 litrů

Objem kufru

521 litrů

 

 

 

 

 

 
 
Test - Škoda Superb iV Sportline
Není to špatné auto, ale vedle ostatních Superbů postrádá smysl.
Test - Jaguar F-Type R Coupe
Vypadá to, že bude dokonalý, ale je tomu vážně tak,
Srovnávací test - Renault Megane R.S. 250 Cup vs Ford Fiesta ST180 Pumaspeed
Auto, které jsem si chtěl koupit a auto, které jsem si koupil.
Srovnávací test - Renault Megane R.S. Trophy vs Lotus Elise Sport 220
Hot-hatch aneb důvod, proč existuje stále méně klasických sporťáků.
Test - Ferrari 458 Spider
Nejlepší sportovní auto, jaké jsem řídil?
Test - Dodge Charger SRT HellCat
Povoz samotného lucifera.
Předchozí článek   Následující článek
 
© CarAdvisors s.r.o. 2019 - All rights reserved