Supersport, ještě k tomu od Ferrari, to je definice rychlosti, dokonalosti a jedinečnosti, šperk na kolech. Naopak rychlý Dodge je auto pro „vidláky“, masovka pro USA. Jenže jak to dopadne, když proti sobě dvě taková auta postavíte v pružném závodu ze 100 na 200 km/h? To dnes zjistíme. Představuji vám Dodge Charger SRT HellCat, jeden z nejrychlejších sedanů planety, co se maximální rychlosti týče. Královskou korunu bude hájit Ferrari 458 Spider, které se honosí mnoha tituly nesoucí větu – nejlepší sportovní auto všech dob.

Za USA nastupuje 6.2 litrový V8 s kompresorem, který zásobuje zadní kola hodnotami 717 koní a 881 Nm, a to přes osmistupňový automat. Na stovku tento 2082 kilogramový cvalík zrychlí za 3.9 sekundy a zastaví se až při 332 km/h. Ital vedle je lehká váha, pouhých 1365 kilogramů, ale taky se musí spokojit s mnohem nižším výkonem a točivým momentem. 4.5 litrový V8 s atmosférickým plněním produkuje 570 koní a 540 Nm. O přenos na zadní kola se stará dvouspojkový automat se sedmi stupni. Stovkou uhání za 3.3 sekundy a jede 325 km/h.

Jako první jsem usedl za volant 458 a po pár pokusech se nestačil divit. To auto každým pokusem překonalo držitele rekordu mezi sériovými auty – Nissan GT-R Nismo. S časem 7.07 se tak zdálo, že máme nového krále žebříčku. Jenže potom jsem na stejné silnici protáhl i HellCata a s nepochopením sledoval, že se vždy dostal pod hranici 7 sekund s nejlepším výsledným časem 6.87. To znamená, že tato více než dvoutunová šílenost, která je pohodlným dálničním křižníkem s prostornou kabinou pro 5 osob a obřím kufrem, dokázala porazit opravdovou elitu – Nissan GT-R Nismo, Porsche 911 GT3 nebo Audi R8 V10 Plus. Zřejmě bude potřeba povolat do zbroje nejnabitější supersporty typu Ferrari F12, 488, McLaren 720S a jiné. Taky zřejmě dáme ještě jeden pokud poraženému šampionovi, tedy Nismu.

Chcete si nechat změřit i svoje auto? Ozvěte se na adam@wikicars.cz nebo do zpráv na facebooku a domluvíme se! Případně si můžete měřící přístroj Dragy zakoupit ZDE.

Měření probíhá na letištích, německých dálnicích nebo silnicích s regulovaným provozem.