Ford Focus RS Mk1 je docela bestie, jak už jste si mohli přečíst v testu ZDE. Nicméně dnes ho prověříme v disciplíně 100 až 200 km/h. Jo a ještě se sluší dodat, že nejde o tak úplně sériový kousek.Točivý moment této šílenosti totiž činí 541 Nm při 4700 otáčkách a výkon čitá stádo 378 koní při 5200 otáčkách. Detailnější rozbor úprav najdete v odstavci níže.

Pod kapotou se nachází oturbený čtyřválec o objemu 2.0 litru (v sériové podobě má 215 koní a 310 Nm), jenž posílá výkon na přední kola přes pětistupňový manuál a samosvorný diferenciál. Hmotnost auta je 1270 kilogramů. A teď k těm úpravám. Podvozek KW V1, brzdové hadice Hel, brzdové desky DS3000, Vibratechnics a Powerflex uložení motoru, výfuk BCS komplet 70mm, decat, hybridní turbo, vstřiky Siemens 630cc, trubkové svody, silikonove hadice sání, airbox s papírovou vložkou (série). Větší charge cooler a pumpa, palivová pumpa DW65C. Mapa stage 3 od Sabre-UK a boost controller na nastavení tlaku turba. Nechybí ani odolenější spojka od Sachs – Performance. Uvnitř přídavný budík SCA na teplotu vody a tlak oleje, sériovému autu to bohužel chybí.

Výsledek najdete v galerii níže.

Chcete si nechat změřit i svoje auto? Ozvěte se na adam@wikicars.cz nebo do zpráv na facebooku a domluvíme se! Případně si můžete měřící přístroj Dragy zakoupit ZDE.

Měření probíhá na letištích, německých dálnicích nebo silnicích s regulovaným provozem.