Tentokrát tady máme výjimečný a zároveň velice zajímavý duel v disciplíně 100 až 200 km/h. Mezi sebou si to rozdají sériový Nissan GT-R Nismo a lehce upravený Mercedes-AMG GT S.

Nissan GT-R Nismo má 3.8 V6 TwinTurbo, jenž je propojený s šestistupňovým automatem a všechna čtyři kola zásobuje výkonem 600 koní, který doprovází točivý moment 652 Nm. Celý tento drobeček váží 1747 kilogramů, což není zrovna málo, ale i tak zvládá stovku za 3 sekundy a jede 315 km/h.

Mercedes-AMG GT S disponuje zbraní s o něco větším kalibrem, jde o 4.0 V8 BiTurbo s hodnotami 510 koní a 650 Nm, jenže tady je úprava softwaru, díky níž se může chlubit výkonem 600 koní a krouťákem 900 Nm. Poháněna jsou zadní kola, a to přes sedmistupňový automat. Hmotnost čítá 1645 kilogramů. Stovku zdolá pod 3.5 sekundy a umí přes 320 km/h.

Výsledek najdete v grafu, který je v galerii níže. Mírný propad v grafu okolo 130 km/h je zapříčiněn malým mostkem, pod kterým se projíždělo. Jak zjistíte při pohledu na graf, tato auta jsou v podstatě na chlup stejně rychlá, což je podivuhodné. Na srovnávací test se můžete těšit již brzy.

Chcete si nechat změřit i svoje auto? Ozvěte se na adam@wikicars.cz nebo do zpráv na facebooku a domluvíme se! Případně si můžete měřící přístroj Dragy zakoupit ZDE.

Měření probíhá na letištích, německých dálnicích nebo silnicích s regulovaným provozem.