Netajím se tím, že Seat Leon Cupra patří mezi moje oblíbené předokolky. Je to velice rychlé, dobře vybavené a na každý den použitelné auto, navíc za rozumné peníze. Dnes se v rubrice 100-200 km/h podíváme na upravenou střelu od APR, která se chce stát a dlouho zůstat králem předokolek našeho chystaného žebříčku. A víte, co? Prozatím jde o nejrychlejší auto kompletně, protože se před ním musí sklonit i mocný Mercedes-Benz CLA 45 AMG Streetworkz (500 koní).

Určitě vás zajímají dané úpravy, a že jich je. 18 palcová kovaných kol Evo Corse Sanremo, pneumatiky Michelin Pilot Sport CUP 2 235/40, brzdy AP Racing Radi-CAL II, kompletní výfuk Milltek, lízátko pod nárazníkem, software motoru APR Stage II, APR sání, APR zvětšený vstup do turba, APR Turbo Muffler Delete, APR Cooler, APR Oil Catch Tank, APR DSG software, Volkswagen Racing chladič oleje, Bar-Tek Motorsport DSG Alu Housing, podvozek KW Clubsport 2-way, KW stabilizátory, výztuha středového tunelu DX, výztuha zadní části vozu DX, přední rozpěra Wiechers, pancéřované brzdové hadice, brzdová kapalina BRF660 Motul a motorový olej 5W-40 Motorsport CTF Millers Oil. Jednoduše řečeno, stojí tu jeden z nejrychlejších Seatů v ČR.

Přeplňovaný čtyřválec 2.0 TSI už nemá 300 koní a 380 Nm, nýbrž +/- 410 koní a 520 Nm. Dvouspojkový automat DSG střídá 6 stupňů a sílu posílá na přední kola přes samosvorný diferenciál VAQ. Hmotnost je okolo 1420 kilogramů, takže si asi dokážete představit, jak tato střela poletí.

Výsledný čas zrychlení 100-200 km/h najdete v galerii a videu níže.

Chcete si nechat změřit i svoje auto? Ozvěte se na adam@wikicars.cz nebo do zpráv na facebooku a domluvíme se! Případně si můžete měřící přístroj Dragy zakoupit ZDE.

Měření probíhá na letištích, německých dálnicích nebo silnicích s regulovaným provozem.