Seat Leon Cupra je opravdu rychlé auto. Ideální pro toho, kdo rád dobývá okresky, okruhy, ale denně dojíždí do práce. Pod kapotou je 2.0 litrový čtyřválec TSI, který produkuje okolo 300 koní (záleží na roku výroby). V žebříčku už jsme jich pár měli. Ale Leon, který se do žebříčku zařadí dnes, vám vyrazí dech. Bere si totiž první místo a poráží velikány jako 750 koňový Mustang, Audi TT RS RSR-Performance a další.

Úpravy? Děsivé, ještě když si dohledáte jejich ceny. Stage 3 kit, kovaný motor, lamely do DSG, cooler APR, saní Forge, podvozek ST XTA PLUS 3, lehká kola Motec, nízkotlaková pumpa, vysokotlaková pumpa, APR ventilové pružiny, ventily, stabilizátory ST, silentbloky Super Pro, svíčky BKR9, moduly APR, výfuk Milltek, catchtank Racingline. Tady se majitel auta kvůli představě cen rozbrečel a nechtěl pokračovat. Jen pro představu, v autě je zhruba přes půl milionu.

Výsledkem je výkon okolo 540 koní (data upřesníme po změření). Ano, ne předních kolech. Výsledný čas je opravdu dechberoucí.

Chcete si nechat změřit i svoje auto? Ozvěte se na adam@wikicars.cz nebo do zpráv na Facebooku a domluvíme se!

Měření probíhá na letištích, německých dálnicích nebo silnicích s regulovaným provozem.