Cupry v kombíku mám moc rád, jedno z mých oblíbených aut v kategorii. Tentokrát se však do žebříčku 100-200 km/h zařadí trochu ostřejší Cupra 300, která byla obdařena úpravou REVO a nespočtem dalších vymožeností.

Pod kapotou se ukrývá oturbený čtyřválec 2.0 litru, který v sériové podobě produkuje 300 koní výkonu a 380 Nm točivého momentu. Výkon putuje na přední kola přes dvouspojkovou převodovku DSG a hmotnost čítá 1466 kilogramů. Jenže to neplatí o tomto autě, protože… Čtěte níže. smiley

Úpravy: Brzdy přední Revo BIG BRAKE KIT 380 mm, šestipístové monoblock brzdiče Alcon, dvoudílné kotouče směrově ventilované drážkované, brzdové destičky Ferodo DS 2500/ DSUNO, pancéřové hadice, brzdová kapalina Motul RBF 660, zadní brzdové destičky Ferodo DS 2500, REVO 19″ kola matná bronzová (10 kg), stabilizátory přední i zadní ST Suspension, silentbloky ramen SuperPro, výplň silentbloku motoru, LEYO Motorsport výztuhy podvozku, REVO Stage 2 software motoru, REVO Stage 2 software DSG převodovky, SPS modul na přepínání palivových map, kompletní karbonové sání REVO včetně přední lišty, vedení a vstupu do turba, REVO Turbo muffler delete, REVO Intercooler, REVO Intercooler Pipe upgrade, motorový olej Motul 300V 5W40, downpipe Milltek se sportovním katalyzátorem, catback výfuk Milltek bez rezonátoru, Rieger Difuzor, přední lízátko Maxton, veškeré mřížky, zadní plast pod RZ lakováno do černé lesklé, odstranění zadního stěrače, odstranění označení modelu, černé znaky Seat, sportovní skořepinová sedadla lakovaná do barvy auta, celá přední část polepena do trensparentní fólie, kompletní keramická ochrana Kamikazze Collection (BlueBug Detailing), kompletní vytlumení všech dveří a kufru. Auto má odbržděných 402 koní a 553 Nm.

Jak si tento rodinný sympaťák poradil s disciplínou 100-200 km/h, můžete vidět v grafu níže. Řeknu vám, že čas je to úctyhodný, protože se řadí mezi nejrychlejší předokolky žebříčku a poráží třeba solidně nadupané Audi RS4 Avant. Obdobně výkonná Cupra od APR dala prakticky totožný čas, takže by bylo velice zajímavé, postavit je vedle sebe (třeba někdy). Jo a mimochodem, aktuálně jde o nejrychlejší kombi žebříčku, druhou nejrychlejší předokolku a těsně i nejrychlejší Cupru.

Chcete si nechat změřit i svoje auto? Ozvěte se na adam@wikicars.cz nebo do zpráv na facebooku a domluvíme se! Případně si můžete měřící přístroj Dragy zakoupit ZDE.

Měření probíhá na letištích, německých dálnicích nebo silnicích s regulovaným provozem.