Škoda Karoq je oblíbeným SUV, které přiznávám, nemám příliš v lásce. Jeho tvary jsou nezajímavé, auto je poměrně tuhé, na nerovnostech drncá a interiér patří k tomu slabšímu, co portfolio škodovky nabízí. Samotné jízdní vlastnosti sice nejsou špatné, v konkurenci rozhodně obstát dokáže, ale celkově na mě působí nedotaženě, možná bych řekl až moc obyčejně, nezajímavě. Možná za to může fakt, že do Karoqa jsem přesedl z příjemné Octavie III a následně osedlal povedenou Scalu. A tím se dostávám k důvodu, kvůli kterému už jízdu s Karoqem netřeba rozebírat dál – běžte a kupte si Scalu, která jezdí fantasticky, ušetříte a budete mít lepší auto. Chcete-li však z nějakého důvodu Karoq, poohlížejte se po motoru 1.5 TSI, ten poskytuje lepší dynamiku než nafta, je znatelně kultivovanější a se spotřebou okolo 8 litrů jen o málo méně úsporný. S 2.0 TDI jsem jezdil za nějakých 7 litrů. Takže tím bychom měli „malý“ test obou motorizací za sebou a můžeme se vrhnout na test akcelerace ze 100 na 200 km/h, který vás stejně zajímá nejvíc a podrobil jsem mu vrcholnou benzínovou variantu v provedení Sportline. laugh Nemusíte se však bát, protože vám přinesu ještě jeden článek, kde se více rozepíšu o tom, jak toto malé SUV jezdí.

Oturbený čtyřválec TSI o objemu 1.5 litru produkuje výkon rovných 150 koní při 5000-6000 otáčkách a točivý moment 250 Nm při 1500-3500 otáčkách. Motor spolupracuje se sedmistupňovým automatem DSG a pohonem předních kol. Papírově zvládá stovku za 8.6 sekundy a jede až 203 km/h, takže měření bylo prakticky 100 až maximální rychlost. Hmotnost auta pak čítá 1393 kilogramů.

Čas sice není příliš oslniví, o čemž se můžete přesvědčit v žebříčku i přiloženém grafu v galerii, ale je potřeba podotknout, že u tohoto typu je úspěch už jízda rychlostí přes 200 km/h, takže motor si rozhodně zaslouží pochvalu.

Chcete si nechat změřit i svoje auto? Ozvěte se na adam@wikicars.cz nebo do zpráv na facebooku a domluvíme se! Případně si můžete měřící přístroj Dragy zakoupit ZDE.

Měření probíhá na letištích, německých dálnicích nebo silnicích s regulovaným provozem.