Škoda Superb 2.0 TSI je svižným rodinným či manažerským společníkem. Svou rychlostí sice zaujme, ale dech nevyrazí, to ovšem mění úpravce APR.

V sériové podobě přeplňovaný čtyřválec produkuje výkon 280 koní a točivý moment 350 Nm. Motor je propojený s šestistupňovým automatem DSG, který přes systém Haldex posílá výkon na všechna čtyři kola. S hmotností 1615 kilogramů se tak odrazí z nuly na stovku za 5.8 sekundy a jede až 250 km/h.

Tento kousek dostal úpravu řídící jednotky APR Stage 2 (možnost přepínání dvou map), APR úpravu DSG převodovky, APR kompletní karbonové sání, APR první díl výfuku se sportovním katalyzátorem a HG Motorsport Intercooler kit. Samozřejmě proběhly i další úpravy, ale na ty se zaměříme příště, kdy Superb vyzkoušíme i v zatáčkách, teď nám jde hlavně o jízdu v přímce.

Výsledek najdete v grafu, který je v galerii níže. Jen ještě dodám, že měření proběhlo s high boost mapou, avšak s mid boost mapou byl výsledek jen o pár desetin horší.

Chcete si nechat změřit i svoje auto? Ozvěte se na adam@wikicars.cz nebo do zpráv na facebooku a domluvíme se! Případně si můžete měřící přístroj Dragy zakoupit ZDE.

Měření probíhá na letištích, německých dálnicích nebo silnicích s regulovaným provozem.