Test tohoto zajímavého Superba v barvě Dragon Skin jste si na webu mohli přečíst nedávno, dnes se tak zaměříme na jeho rychlost v přímce. A aby to bylo o něco zajímavější, na start závodu ze 100 na 200 km/h se proti němu postaví Lotus Elise Sport 220.

Škoda Superb III 2.0 TSI 4×4 DSG Sportline má oturbený čtyřválec, který produkuje 272 koní výkonu a 350 Nm točivého momentu. Síla putuje na všechna kola přes systém Haldex a dvouspojkový automat DSG se sedmi stupni. I navzdory hmotnosti 1615 kilogramů atakuje stovku za krásných 5.8 sekundy a jede až 250 km/h.

Lotus Elise Sport 220 má uprostřed uložený čtyřválec o objemu 1.8 litru, který doplněný o kompresor. Jeho výkon čítá 220 koní a točivý moment 250 Nm. Síla putuje na zadní kola přes šestistupňový manuál a ručička váhy ukazuje pouhých 914 kilogramů. Papírová stovka je otázkou 4.6 sekundy a maximální rychlost je 234 km/h.

Výsledek najdete v galerii níže. Mě velice překvapilo, jak můžou být naprosto rozdílná auta prakticky shodná při jízdně na plný plyn v přímce.

Chcete si nechat změřit i svoje auto? Ozvěte se na adam@wikicars.cz nebo do zpráv na facebooku a domluvíme se! Případně si můžete měřící přístroj Dragy zakoupit ZDE.

Měření probíhá na letištích, německých dálnicích nebo silnicích s regulovaným provozem.