Ford Mustang 5.0 GT je rychlé auto. Nicméně disciplína 100-200 km/h mu trvá 10 sekund, což je slušný čas, ale rozhodně se nemůže měřit s těmi nejlepšími. Nejostřejší verzí je provedení Shelby GT500. My tu dnes máme něco podobně dravého, ne-li dravějšího – originální ROUSH Stage 3.

Pod kapotou bije pětilitrové srdce s osmi válci původem z Mustangu GT. Tento motor však dostal nespočet úprav včele s kompresorem, díky čemuž se výkon blíží hranici 750 koní a točivý moment překonává 900 Nm. Vše putuje na zadní kola přes poctivý šestistupňový manuál! Akcelerace z 0 na 100 km/h zabere 3.1 sekundy a maximální rychlost je přes 340 km/h. Více o úpravách si řekneme v podrobném testu, který pro vás připravujeme. Už teď vás ale můžu navnadit, že toto monstrum nemá jen více koní, ale spoustu dalších úprav, díky kterým funguje i na okruzích či okreskách (pokud máte dost odvahy). Je to jedno z nejděsivějších aut, jaké jsem řídil.

Celou jízdu můžete zkouknout na grafu v galerii níže. Do 170 km/h jde o nejrychlejší auto žebříčku. Kvůli nutnému přeřazení manuální převodovkou na první dvě Audi pár desetin ztratí. Tento speciální Mustang však neřekl poslední slovo, protože majitel nechá posunout omezovač o 200 otáček výše, tudíž disciplínu 100-200 km/h zvládne na třetí rychlostní stupeň bez řazení. Mohlo by to znamenat zhruba půl sekundy dolů a boj o první místo!

Chcete si nechat změřit i svoje auto? Ozvěte se na adam@wikicars.cz nebo do zpráv na Facebooku a domluvíme se!

Měření probíhá na letištích, německých dálnicích nebo silnicích s regulovaným provozem.