Když se nejnovější Ford Fiesta ST ukázal světu, bylo jím pohrdáno. Jak může mít hot-hatch malý tříválec s turbem? To přece nebude fungovat… Jenže Fiesta ST Performance 1.5 EcoBoost je tady a já vám můžu říct, že jezdí skvěle, o čemž si přečtete v chystaném srovnávacím testu s VW Polo GTI 2.0 TSI. Dnes se však podíváme na to, jak rychle se tato dvojice dostane ze 100 na 200 km/h.

Pod kapotou ST se ukrývá řadový tříválec o objemu 1.5 litru s turbem, který produkuje 200 koní výkonu a 290 Nm točivého momentu. Manuální převodovka má 6 stupňů a mezi předními koly se nechází mechanický samosvor. Hmotnost činí pouhých 1262 kilogramů, takže početné stádo koní s malých hatchbackem nemá žádný problém. Stovku dá za 6.5 sekundy a zastaví se až při 232 km/h.

Polo GTI má plnotučný turbo čtyřválec 2.0 TSI, ale oproti svým bratrům (Golf GTI, Octavia RS, Leon Cupra) je uškrcený a nemá tak sympatický projev, o čemž se více rozepíšu v testu. Poskytuje rovných 200 koní a 320 Nm. Šestistupňová převodovka je manuální a ručička váhy ukazuje 1355 kilogramů. Stovka je otázkou 6.7 sekundy a jede 237 km/h.

Jak si vedou v disciplíně 100-200 km/h zjistíte v galerii nebo ve videích níže.

Chcete si nechat změřit i svoje auto? Ozvěte se na adam@wikicars.cz nebo do zpráv na facebooku a domluvíme se! Případně si můžete měřící přístroj Dragy zakoupit ZDE.

Měření probíhá na letištích, německých dálnicích nebo silnicích s regulovaným provozem.