Ford představuje poslední limitovanou edici supersportovního GT, na konci roku 2022 tento model skončí

Ford oficiálně představuje poslední GT ze série Heritage Edition. Celkem do konce roku vznikne pouze 22 kusů. Ze zákazníků si automobilka sama vybírá, komu toto GT nabídne. Po dodání posledního kusu model GT skončí.

LM Edition odkazuje na boj mezi Fordem a Ferrari z roku 2016

GT LM Edition odkazuje na boj mezi Fordem a Ferrari na LeMans. Nejde však o ten z 60. let, ale o boj z roku 2016 v kategorii LMGTE Pro. V tom Ford se závodním GT porazil Ferrari s modelem 488 GTE. Zajímavostí je, že se závodním strojem s číslem 69 je GT LM Edition spojen i fyzicky. Do slitiny, ze které je ozdobná lišta před spolujezdcem, byl přidaný prach z rozemleté klikové hřídele tohoto závodního stroje.

V čem se liší oproti běžné verzi?

Budoucí majitelé si můžou vybírat z červeného nebo modrého provedení některých detailů karoserie. Jde například o linku, která se táhne od předního nárazníku přes prahy až po difuzor. Stejné barvy mají i mřížky na víku motoru a držáky zpětných zrcátek. Na přání je dostupné i provedení s částečně odhaleným karbonem. Speciální jsou 22 karbonová litá kola s titanovou centrální maticí. Brzdové třmeny jsou lakované černě. Nový je i titanový výfukový systém vyrobený 3D tiskem.

Dvoubarevná sedadla

Sedadlo řidiče je čalouněno červenou nebo modrou alcantarou. To spolujezdcovo je černé. Startovací tlačítko a prošívání sedadla spolujezdce je v barvě řidičova sedadla. Zbytek interiéru je čalouněný tmavou alcantarou v odstínu Ebona.

 

Technika zůstala zachována

O pohon se stále stará 3.5 litrový V6 EcoBoost (TwinTurbo), jenž produkuje 660 koní při 6250 otáčkách a 746 Nm při 5900 otáčkách. Poháněna jsou zadní kola a automatická převodovka má 7 stupňů. Hmotnost čítá pouze 1385 kilogramů. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 3.1 sekundy a jede až 348 km/h.