Zbrusu nový elektromobil Ioniq 6 se světu ukázal už nedávno. Nyní Hyundai konečně zveřejňuje i velkou část informací. Vůz stojí na platformě E-GMP. Na délku má 4 855 mm, na šířku 1 880 mm, výšku 1 495 mm a rozvor čítá 2 950 mm. Design už příliš rozebírat nemusíme, takže jen ve zkratce. Hyundai se snaží, aby byl každý nový model Ioniq odlišný a nedal se splést s žádným jiným modelem. K mání budou kola o průměru 18-20 palců a tři druhy interiéru – černý, hnědý a jeden kombinující tmavé a světlé odstíny. Zajímavostí je, že aerodynamický odpor je pouze 0.21.

Interiér se nese v moderním čistém duchu. Uvnitř jsou dva spojené 12 palcové displeje. Na volantu nenajdete žádný znak automobilky, což se v automobilovém světě často nevidí. Všechna tlačítka ze dveří byla přesunuta na středový panel. Ioniq 6 by měl vynikat hlavně praktičností – dostatek místa pro cestující a objemné přihrádky. Posádka si může vybrat z 64 barev ambientního osvětlení. Ioniq 6 se vydává cestou ekologie. Sedadla jsou z ekologické kůže nebo z recyklovaných PET lahví. Stejně tak palubní deska. Koberečky jsou vyrobeny z recyklovaných rybářských sítí. Barvy ve dveřích jsou rostlinného původu.

Podle zveřejněných informací bude mít největší baterie kapacitu 77.4 kWh. Zákazníci si budou moct vybírat z pohonu zadních nebo všech čtyř kol. Vrcholná verze s dvojicí elektromotorů poskytne výkon 325 koní a točivý moment 605 Nm. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 5.1 sekundy. Verze s pohonem zadních kol (elektromotor o výkonu 229 koní) a velkou baterií ujede až 610 kilometrů (díky lepší aerodynamice o 100 kilometrů více než Ioniq 5). V základu však bude baterie o kapacitě 53 kWh. S elektromotorem o výkonu 170 koní dosáhne spotřeby 14 kWh na 100 kilometrů. Automobilka tvrdí, že půjde o jedno z nejhospodárnějších aut na trhu.

Platforma E-GMP zvládá nabíjecí napětí až 800V. Na 350 kW nabíječce se dobije z 10 na 80% za pouhých 18 minut. Chybět nebude ani funkce  Vehicle-to-Load (V2L), díky čemuž lze elektrickou energií zásobovat jiné spotřebiče, nebo třeba i celý dům – buď ze zásuvky pod sedadlem nebo za pomoci speciálního konektoru.