Bentley chce do budoucna vyrábět pouze elektromobily

Bentley představuje modernizovaný model Bentayga plug-in hybrid, který je průvodcem na cestě k čistě elektrickým Bentley. Tato britská automobilka by totiž v budoucnu chtěla vyrábět čistě elektromobily.

Výkon hybridního ústrojí se zvedl o 13 koní

Hybridní ústrojí kombinuje spalovací motor 3.0 TFSI a jeden elektromotor, který dává až 136 koní. Celkový kombinovaný výkon je nyní 462 koní. Před modernizací tato hodnota činila 449 koní. Z 0 na 100 km/h nyní zrychlí na 5.3 sekundy a jede až 254 km/h. Akcelerace se tak zlepšila o 0.2 sekundy a maximální rychlost zůstala totožná.

Kapacita baterie je nyní vyšší o 5 kWh

Kapacita baterie se zvedla z 13 kWh na 18 kWh. To znamená zvýšení dojezdu čistě na elektřinu z 40 na 43 kilometrů.

Nové jsou dvě verze S a Azure

Nově budou u hybridu k dispozici dva výbavové stupně S a Azure. S se zaměřuje na sport. Má paket Blackline, který nahrazuje chromované doplňky černými. U vzhledu to však nekončí, protože S dostane i tužší podvozek, zvučnější výfukový systém a benevolentnější kontrolu trakce. Výbava Azure má standardně paket předních komfortních sedadel s koženým čalouněním s diamantovým prošíváním. Jsou nastavitelná ve 22 směrech a nechybí jim odvětrávání a vyhřívání. Zákazníci si můžou vybírat z 15 barev kůže a z 5 druhů dřevěných dekorů.