Aktualizace: Ford Mustang VII odhaluje výkony – Dark Horse dotahuje Shelby GT350

Nejpopulárnější auto na světě v sedmé generaci, zřejmě naposled s atmosférickým osmiválcem

Ford Mustang je vedle Porsche 911 pravděpodobně tou největší automobilovou legendou. Nepřetržitě se vyrábí od roku 1964. Jeho šestá generace prodávaná v letech 2014 až 2022 se stala nejprodávanějším sportovním kupé na světě. Zřejmě neexistuje auto, které by se objevovalo častěji ve filmových rolích, reklamách a hudebních klipech. Zřejmě i to napomohlo obrovským prodejům, které už za celou historii přesáhly 10 milionovou hranici. Všichni fanoušci teď můžou přivítat novou sedmou generaci, která se ukazuje ve velice dobrém světle.

Test – Ford Mustang ROUSH Stage 3

Mustang GT s 5.0 litrovým V8 a manuálem

Ford do roku 2026 plánuje investovat 50 milionů dolarů do elektromobility, takže je dost pravděpodobné, že tady máme poslední poctivý Mustang s atmosférickým osmiválcem a manuálem. Jde o 5.0 litrový V8 Coyote čtvrté generace. Ten byl oproti předchůdci značně vylepšen. Dostal například nové sání se dvěma sacími kanály a dvojicí škrticích klapek. Motor by tak měl mít ostřejší projev a lepší reakce na plyn. Hodnoty však zatím zveřejněny nebyly, ale měly by lehce překonávat svého předchůdce. Výkon se tak zřejmě zastaví někde pod hranicí 500 koní. Motor může spolupracovat buď s desetistupňovým automatem nebo s šestistupňovým manuálem, který umí automatické meziplyny. Sada Performance (v EU jako standard) obsahuje 19 palcová odlehčená kola, brzdy Brembo, aktivní výfuk s klapkou a hlavně samosvorný diferenciál mezi zadními koly. Připlatit si lze i za adaptivní podvozek MagneRide® 3, který monitoruje podmínky 1000x za sekundu a reguluje tlumící účinek.

Test – Ford Mustang 5.0 GT Convertible facelift

Přeplňovaný čtyřválec 2.3 EcoBoost

V nabídce samozřejmě kromě osmiválcového GT zůstává i 2.3 litrový čtyřválec turbo EcoBoost. Ten je dle slov automobilky úplně nový. Výkon by se mohl přiblížit 350 koním.

Test – Ford Mustang 3.7 V6: Jedno z nejhorších aut, jaké jsem řídil

Okruhově zaměřená verze Dark Horse

Prozatím poslední třetí verzí je okruhově zaměřený Dark Horse. Mělo by jít o nejrychlejší Mustang s pětilitrovým osmiválcem. Ten byl v této verzi ještě upraven. Výkon by se měl pohybovat okolo 500 koní. Tento vůz má vylepšený nejen motor, ale i aerodynamiku, řízení a pneumatiky Pirelli P Zero PZ4. Standardně je dodáván podvozek MagneRide® 3, který je speciálně naladěný pro Dark Horse. Sada Performance zde obsahuje chladič motorového oleje, chladič převodového oleje (v případě automatické převodovky), odlehčený chladič s větším odvodem tepla, výkonnější ventilátory chlazení a chladič diferenciálu. Zajímavá je i elektronická driftovací brzda, která má usnadňovat jízdu dveřmi napřed. Dobrou zprávou je, že Dark Horse bude k dispozici i v EU, a to jako nástupce Mach 1.

3 nové laky a asistenční systémy z Mach E.

Zatím ve verzích kupé, Convertible a Dark Horse. V nabídce je 12 barev včetně tří nových – modrá Ember, modra Vapor a žlutá Splash. Výrazným krokem vpřed je nový interiér s ostře řezanými tvary. Vévodí mu dvě velké obrazovky – jedna namísto klasických budíků + druhá obrazovka informačního systému, která je natočená směrem k řidiči. Asistenční systémy jsou převzaty z elektrického Mustangu Mach E. Samozřejmostí jsou klasické věci jako chytrý adaptivní tempomat, jízda v pruzích, asistent vyhýbacího manévru, nouzové brzdění a mnoho dalšího. Zajímavá je funkce, která neustále monitoruje odpružení, karoserii, řízení i brzdy, díky čemuž může upravovat chování podvozku.

Na silnicích od roku 2023

Nový Mustang sedmé generace bude dodáván zákazníkům v létě příštího roku. To platí pro USA. V Evropě se tak dočkáme zřejmě až na konci roku 2023.