Dnes se podíváme na tři nejrychlejší auta, která byla vyrobena v Německu. Je dost možné, že ani jedno nebudete znát. I když dvě z nich mají velice známý základ.

Gumpert Apollo (362 lm/h)

Na třetím místě je Gumpert Apollo. Podivuhodné je, že výrobci vůbec nešlo o maximální rychlost, nýbrž co nejlepší časy na okruzích. Což se dařilo, protože v roce 2009 šlo o jedno z nejrychlejších aut na Nurburgringu. Tamní okruh zdolal za 7 minut a 11 sekund, o čemž se i dnes zdá nejednomu supersportu. Uprostřed uložený motor má původ u Audi, ale je kompletně přepracovaný. Jde o 4.1 litrový V8 s dvojicí turbodmychadel. Celkem produkuje 690 koní. Maximální rychlost činí 362 km/h.

RUF CTR3 Clubsport (380 km/h)

Vypadá jako Porsche a základ je v Porsche, ale vše bylo kompletně přepracováno. Uprostřed se nachází 3.7 litrový šestiválec boxer twin-turbo, jenž zásobuje kola výkonem 690 koní. Výrobní linku neopustilo více než 30 kusů. Maximální rychlost se nebezpečně blíží tehdy královskému Veyronu. Dokáže se rozjet na šílených 380 km/h.

9ff GT9-R (409 km/h)

Klasický Veyron padl, ale SSC Ultimate Aero TT se o chlup překonat nepodařilo. Ovšem i tak je výsledné číslo nepředstavitelné – 409 km/h. Jde o kompletně přepracované Porsche (sériové ale nezůstalo skoro nic). 4.0 litrový šestiválec boxer s dvojicí turbodmychadel produkuje šílených 1120 koní. Bohužel, tento jedinečný vůz už upadl v zapomnění.