Mercedes-AMG S 65 L W222

AMG S 65 L je velitel vlajkových lodí ze Stuttgartu, který v základu stojí 6.5 milionu. Má 6.0 V12 BiTurbo, který posílá na zadní kola přes sedmistupňovou převodovku 630 koní a 1000 Nm, přičemž tento cvalík važí pořádných 2250 kilogramů. Na stovku umí zrychlit za 4.2 sekundy a jede přes 300 km/h. Zní to hodně dobře, dokud se nepodíváte na „menšího“ brášku AMG S 63 4MATIC+ L. Ten stojí o celé 2 miliony míň a je slabší o 18 koní a 100 Nm, přičemž tyto hodnoty má na svědomí mocný V8 4.0 BiTurbo. Jenže je tady modernější devítistupňová převodovka, inteligentní pohon všech kol a hmotnost přijatelnějších 2070 kilogramů. To ve výsledku znamená lepší dynamiku v přímce (na stovku zrychlí za 3.5 sekundy a jede přes 300 km/h) a i snažší ovladatelnost v zatáčkách. Vypadá to, že jen blázen by si mohl koupit AMG S 65 L, ale i přesto doufáme, že v nabídce zůstane ještě dlouho. Je to výjimečný stroj, který při jízdě dokáže navodit jedinečnou atmosféru.

Ford F-150 Hennessey VelociRaptor 600 Twin Turbo

Ford F-150 SVT Raptor je výkonný pracant, který je vhodný do pořádného terénu, na tahání těžkého nákladu a k spoustě dalším náročným věcem. Prostě hezké pracovní auto, které s výkonem 450 koní není žádným slimákem. Jenže je tady úpravce Hennessey, který stvořil VelociRaptora. Z 3.5 V6 TwinTurbo se jim povedlo dostat 600 koní a z tohoto pick-upu se tak stala naprosto zbytečná hovadina, kterou využijete možná tak na skákání v dunách. Jenže má tak neskutečný styl a charisma, že kdybych mohl, tak si ho jdu okamžitě koupit.

Dodge Challenger SRT Demon

Je dlouhý jako limuzína řady 7 od BMW, širší než LaFerrari a těžší jak základní Audi A8. Nikde s ním nezaparkujete, špatně se řídí v zatáčkách, na okresce vám ujede Octavia RS a v pružném zrychlení novým supersportům stačit nebudete. Možná si říkáte, k čemu pak ten 6.2 V8 Kompresor, který zásobuje zadní pneumatiky výkonem 840 koní a krouťákem 1044 Nm. K ničemu, do té doby, než zastavíte na semaforech a na 1/4 míli zničíte absolutně všechny. Stovku atakuje za 2.4 sekundy a při akceleraci se umí postavit na zadní kola. Není to snad dostatečný důvod k tomu, abyste kvůli němu uronili zamilovanou slzu?

Ferrari 812 Superfast

Má atmosférický 6.5 V12 s výkonem rovných 800 koní, což je sice nádhera, ale v běžném provozu už je to zbytečně moc. Stovce sice zamává za méně než 3 sekundy a jede 340 km/h, ale o to víc naštve, když vám v reálném světě na klikaté okresce ujede lehčí a levnější 488 GTB s menším přeplňovaným motorem. Jenže vypadá tak brutálně a má nejvýkonnější atmosférický motor, jaký lze v sériovém autě najít. I když jeho výkon nikdy nemusíte dokázat využít, tak ho chcete, už jen kvůli tomu pocitu, že tam to stádo je. Zbytečné, ale úžasné.

Mercedes-Maybach G 650 Landaulet

Když chcete luxusní limuzínu, koupíte si eSko, jestli sporťáka bez střechy, tak SL a pokud pořádný off-road, musíte mít klasické Géčko. Jenže ono se našlo pár bláznů, kteří by rádi vše dohromady, kvůli čemuž vznikl extrémní off-road s V12 BiTurbo od AMG (630 koní), se světlou výškou už tak šíleného 4×4², s interiérem od Maybach a se stahovací střechou. Absurdní, ale přesto úchvatný nesmysl, který vyrazí dech všude, kam přijede.