Chevrolet Camaro Z/28

První náznak toho, že i Camaro může umět zatáčet. Verze Z/28 z roku 2014 dostala keramické brzdy (na autě za milion a půl!), superlepivé gumy Pirelli P Zero Trofeo R, skořepiny od Recara, tužší podvozek a lehkou odtučňovací kúru. Aby toho nebylo málo, pod kapotu zamířil osmiválcový motor LS7 z Corvette Z06 o výkonu 505 koní. To vše pomohlo k objetí Nürburgingu za 7 minut a 37 sekund. Dnes v jeho duchu pokračuje Camaro ZL1 1LE.

Ford Mustang Shelby GT350R

Odpověď na Camaro Z/28. Osmiválec o objemu 5.2 litru se pyšnil plochou klikovou hřídelí a pár dalšími úpravami, díky nimž dosahoval 533 koní a točil až 8250 otáček, to vše s manuální převodovkou. Specialitou byla velmi lehká karbonová kola obutá do pneumatik Michelin Cup 2. Nürburgring zajelo za 7 minut a 32 sekund plných amerického řevu. Vyrobeno bylo jen 500 kusů.

Chevrolet Corvette C7 ZR1

Představená teprve nedávno a i přesto, že ještě nejsou známé žádné časy, je jasné, že půjde o šílenou bestii. Pod kapotou je kompresorem přeplňovaný V8 s označením LT5, který má výkonu na rozdávání. 755 koní a 969 Nm z něho dělají nejsilnější Corvette všech dob. Za příplatek si můžete objednat paket ZTK, který obsahuje přilnavější gumy, jiné naladění tlumičů a masivní zadní křídlo. S ním Corvette generuje 430 kg přítlaku při maximální rychlosti kolem 320 km/h. Očekáván je čas pod 7 minut na Severní smyčce.

Dodge Viper ACR

Lepší rozloučení s tímto americkým kladivem jsme si přát nemohli. ACR vypadá jako uprchlík ze závodního okruhu, a tím vlastně je. Extrémní aerodynamické úpravy vedly k maximálnímu přítlaku 771 kg a také velmi omezené nejvyšší rychlosti 284 km/h. Nejlepší reklamu si udělal tím, že zajel rekord na 13 amerických okruzích. Umí to ovšem i v Zeleném pekle, které zhltnul za 7 minut a 1 sekundu. Pro připomenutí, srdcem Viperu je dělnický V10 o objemu 8.4 litru, v této verzi se 645 koňmi, propojený s klasickým manuálem od firmy Tremec.

Ford GT

Dlouho se na něj čekalo, ale podle všeho to stálo za to. Supersport od Fordu je surovým okruhovým autem, na silnici se mu moc nelíbí. Základ tvoří karbonová vana, 3.5 litrový V6 se dvěma turby a sedmistupňová dvouspojková převodovka. Na stovku zrychlí do 3 sekund a zastaví se až při 348 km/h. Z dané pětice je s přehledem nejlehčí – provozní hmotnost je kolem 1470 kg. Na okruhu Calabogie Motorsports Park už zajel rychlejší čas než McLaren 675LT či Ferrari 458 Speciale. Vyrobeno bude pouze 1000 kusů za závratnou cenu 10 milionů Kč.