Poslední dny nejsou žádné zajímavé novinky a v množství testů, které teď píšu, jsem nestihl sepsat nic informačně zajímavého do sekce Wiki. Proto se dnes trochu pobavíme nad krátkým příběhem jednoho německého důchodce. Snad nám to pán promine.

77-letý Němec má skvělý vkus na auta. Pořídil si jedinečné BMW, respektive Alpinu B3. Pod kapotou je 3.0-litrový řadový šestiválec twin-turbo, který produkuje 462 koní a 700 Nm. S tímto výkonem se rozjede z 0 na 100 km/h za 3.9 sekundy a jede až 300 km/h. To mu však v místech, kam se dostal, bylo úplně k ničemu.

Má sice výborný vkus na auta, ale už ne tak dobrý orientační smysl. Vydal se na výlet do Rakouska, přičemž během cesty bezhlavě věřil navigaci. Ta ho zavedla na pěší horskou cestičku. Neodradili ho ani kolemjdoucí, kteří upozorňovali na zákaz vjezdu pro automobily. Nakonec se dostal do míst, ze kterých nebylo úniku. Auto zapasoval mezi zábradlí a skálu. O vyproštění a záchranu nebohého důchodce se museli postarat hasiči ze Sankt Gilgen. Řidič dostal pokutu za nerespektování dopravních značek a s podřeným autem pokračoval v jízdě.

Zdroj: Rosenheim24Feuerwehr St. Gilgen