Vlajkové lodě Aston Martinu vždy patřily na vrchol kategorie GT. Vzpomeňte si třeba na úchvatný Vanquish S z počátku minulého desetiletí nebo nádherný DBS, který jsme si všichni zamilovali. Po odchodu DBS sice přišel nový Vanquish, ale ten už se rychlostně se špičkou cestovních vozů měřit nedokázal. Jenže to se mění a Aston Martin útočí zpět na vrchol. Přivítejte šílený DBS Superleggera, který vychází z pochvalovaného DB11.

Šíleně velký sací otvor v masce, agresivní detaily a hulvátský zadek. Neskutečně ohromující stroj, který musíte obdivovat už jen kvůli vzhledu. A uvnitř je to snad ještě lepší. Materiály vypadají kvalitně, tvary jsou působivé a detaily v podobě prošívání sedadel a zajímavých dekorů vás nenechají chladnými.

Pod kapotou je 5.2 litrový V12 BiTurbo, jenž posílil na pekelných 715 koní a 900 Nm, což je na auto o hmotnosti zhruba 1800 kilogramů sakra dost. Dvanáctihrnek spolupracuje s osmistupňovým automatem a výkon putuje na zadní kola přes diferenciál s omezenou svorností a vektorováním točivého momentu. Stovku dokáže atakovat za 3.4 sekundy a maximální rychlost činí elektronicky omezených 340 km/h.

Cena začíná někde na 6.7 milionech Kč. Dámy a pánové, Aston Martin se zřejmě vrací do té nejvyšší ligy, ve které se pokusí získat království zpět do svých rukou.