Audi oficiálně představuje na první pohled extrémní RS 6 GT, které vypadá jako okruhové Porsche 911 GT3 RS v kombíku. Klame tělem, nebo to opravdu bude taková bestie?

Designem odkazuje na závodní speciál Audi 90 Quattro IMSA GTO.

Svým designem odkazuje na závodní speciál Audi 90 Quattro IMSA GTO, a to nejen barevným provedením. Oproti standardnímu RS 6 Avant zde najdete dravější nárazník s většími nádechy, výdechy za předními koly, křídlo a pořádný difuzor. Nová je i kompletně karbonová kapota. Odlehčená kola mají průměr 22″.

Uvnitř jsou speciální skořepiny, vznikne jen 660 kusů.

Černo-červený interiér kombinuje kůži s alcantarou. Nejvíce vás zřejmě zaujmout skořepinová sedadla s karbonovou výztuhou. Na středovém tunelu najdete nápis označující limitovanou edici, vznikne totiž pouze 660 kusů, z čehož se 6 dostane do Česka.

Technicky vychází z RS 6 Performance, ale má nový, manuálně nastavitelný podvozek.

A teď k tomu nejdůležitějšímu, k technice. Ve standardu zde není vzduchový podvozek jako u ostatních RS 6, nýbrž manuálně nastavitelný, jenž je o 10 milimetrů nižší, vpředu o 30% a vzadu o 80% tužší. Další změnou jsou tužší tyče stabilizátoru. Na přání dostanete adaptivní podvozek RS sport plus s Dynamic Ride Control nebo adaptivní vzduchové odpružení RS. Najdete zde i menší a lehčí zadní diferenciál původem z RS 6 Performance, podle tiskové zprávy byl pro GT přeladěn. Quattro sílu motoru rozděluje již klasicky v poměru 40:60 ve prospěch zadních kol, ale v závislosti na podmínkách umí poslat až 70% dopředu nebo 80% dozadu.

Parametry motoru zůstaly bohužel beze změn, má 630 koní a 850 Nm.

4.0-litrový V8 s dvojicí turbodmychadel bohužel oproti verzi Performance neposílil, ale i tak produkuje solidní výkon 630 koní a točivý moment 850 Nm. Spárován je s osmistupňovou automatickou převodovkou. Avšak i navzdory stejnému výkonu má o 1 desetinu lepší akceleraci z 0 na 100 km/h – 3.3 sekundy. Kolem 200 km/h se prožene za 11.5 sekundy. Maximální rychlost činí 305 km/h. O zastavení z těchto rychlostí se starají karbon-keramické brzdy s kotouči o průměru 440 milimetrů vpředu a 370 milimetrů vzadu, ty jsou u RS 6 Performance k dispozici jen s příplatkem RS Dynamic Package Plus. Stabilitu nejen v zatáčkách dále zajišťují pneumatiky Continental SportContact 7 o rozměru 285/30 R22, ty má i RS 6 Performance.

Cena? Stojí takřka o 2 miliony více než RS 6 Performacne.

Cena začíná na 219 355 Euro, téměř 5 500 000 Kč, což je skoro o 2 000 000 Kč více než dáte za verzi Performance, která má k GT velmi blízko, co se techniky týče. Když do RS 6 Performance po koupi ještě trochu zainvestujete, dostanete se nad úroveň GT, avšak nebudete mít doma tak stylovou raritu, která by si navíc mohla držet hodnotu.

Zdroj: Audi