Audi SQ2 se oficiálně představuje. Vypadá agresivněji a pyšní se známou a osvědčenou technikou, kterou známe především z pole hot-hatchů.

Vypadá jako dravec. Má nárazník s větším nádechem, je přikrčenější o 20 milimetrů a nechybí ani sexy zadek s čtveřicí koncovek výfuku. Sympatický je interiér s virtuálním kokpitem a bohatou příplatkovou výbavou včetně sportovních sedadel a volantu.

Kromě upraveného podvozku nechybí ani silnější brzdy nebo třeba přepracované řízení. Samozřejmostí je pohon všech kol a dvouspojková převodovka se sedmi stupni. A co že se nachází pod kapotou? Oturbený čtyřválec 2.0 TSI s výkonem 300 koní a točivým momentem 400 Nm. Ano, správně, v této specifikaci ho můžeme znát z Volkswagenu Golf R VII facelift, avšak tady má o 10 koní míň, ale o 20 Nm víc.

Zrychlení z nuly na stovku proběhne za 4.8 sekundy a umí jet 250 km/h, takže maximální rychlostí se svým rivalům vyrovná (všichni mají omezovač). Konkurenční BMW X2 M35i má řadový šestiválec 3.0 s přeplňováním, jenž má 306 koní. Stovku umí za 4.9 sekundy. Silnější rival Mercedes-AMG GLA 45 má dvoulitrový čtyřválec stejně jako Audi, ale zde dosahuje extrémnějšího výkonu 380 koní, takže je na stovce o 0.4 sekundy rychleji