Praha, 1. února 2024 – Celkem 1131 prémiových automobilů v úhrnné ceně 2.3 miliardy korun obstarala svým klientům v loňském roce společnost Auta Super, s.r.o., která se orientuje na obchod se zánovními vozy luxusních značek.

Pomyslnému žebříčku nejdražších aut prodaných v roce 2023 vévodí vůz Ferrari F8 Spider za 10.89 mil. Kč. Zhruba o milion méně zaplatili zákazníci za dva modely Lamborghini Huracan (9.78 mil. Kč a 9.74 mil. Kč). V první pětici se umístily ještě dva vozy značky Rolls-Royce, modely Wraith (8.57 mil. Kč) a Ghost (8.53 mil. Kč).

Své majitele si našly rovněž čtyři exempláře Lamborghini Urus, dále vozy Porsche 911 a Bentley Continental. „Jsme rádi, že v rámci celkového počtu 1131 prodaných aut jsme dokázali vyhovět zájmu zákazníků i o méně obvyklé značky,“ uvedl Jakub Novák, generální ředitel Auta Super. Největší popularitě se podle jeho vyjádření těšily německé značky Mercedes-Benz, BMW a Audi. „Na velký zájem klientů o tuto trojici značek jsme vždy připraveni. Projevuje se setrvale a lze tedy hovořit o dlouhodobém trendu,“ upřesnil Novák.

Konkrétně nejprodávanější značkou se stal Mercedes (385 vozů), kterému zdatně sekundovalo BMW (228 vozů). S odstupem se umístilo Audi (81 vozů). Skvěle si vedly i vozy domácí značky Škoda (133).

Zdroj: Auta Super