Někteří BMW M fanoušci smutní, že neexistuje M5 Touring F90. Na duši je pohladil menší kombík M3 Touring. Ještě víc ale Alpina B5 GT, která se aktuálně představuje a bude nabízena jako Touring i sedan. Pokud máte zájem, pospěšte si. Vznikne jen 250 kusů.

Pod kapotou je uložený 4.4-litrový V8 TwinTurbo, který produkuje 634 koní výkonu a 850 Nm točivého momentu. To znamená, že se vyrovnává M5 CS (635 koní a 750 Nm). Z 0 na 100 km/h vystartuje za 3.4 sekundy (3.6 sekundy Touring) a rozjede se až na 330 km/h (322 km/h Touring). Upravená byla i osmistupňová automatická převodovka ZF a poháněna jsou samozřejmě všechna čtyři kola. O zastavení se starají čtyřpístkové brzdy Brembo.

Decentně přepracované jsou nárazníky a prahy. Nový je výfukový systém a samozřejmostí jsou kola Alpina Classic v barvě Marron Volciano o průměru 20 palců. Kromě standardních barev BMW budou k dispozici i speciální Arctic Race Blue, Petrol Mica, Verde British Racing, Chalk, Imola Red, a Daytona Violet.

Uvnitř je ve standardu kůže Nappa a za příplatek Merino. Vybírat si lze i z mnoha dekoračních materiálů, jedním z nich je například Alpina Walnut Anthracite. Čalounění na míru obsahuje sportovnější sedadla a kombinaci kůže Dakota s alcantarou.

Cena startuje na 145 500 Euro (necelých 3.5 milionu Kč). Dodávky začnou letos v červenci, objednávat můžete už nyní.

Test – BMW M5 F90 AB Performance Stage 2 (850 koní): Sleeper, který skalpuje i Veyron