O BMW M2 se říká, že se jedná o jedno z nejlepších BMW všech dob. To automobilku donutilo k tomu, aby udělalo ještě jednu, „trochu“ ostřejší verzi. Jmenuje se M2 Competition a je to vážně něco.

Třílitrový řadový šestiválec twin-turbo pochází z M3, ale dostal několik jiných komponentů, díky kterým může točit až 7600 otáček za minutu, přičemž dosahuje výkonu 410 koní v 7000 a točivého momentu 550 Nm při 2350-5200 otáčkách. V motorovém prostoru je nově umístěna vysokopevnostní uhlíková rozpěra z M3, což zaručuje větší tuhost. Dodatečný chladič oleje je převzatý z vrcholného modelu M4. Milým překvapením je fakt, že si auto můžete objednat nejen s automatickou, ale i s manuální převodovkou. Hmotnost +/- nějaké to kilo nezměnila, ale trochu přeladěný je podvozek, ten dostal lamelový diferenciál s elektronicky řízenou svorností. Silnější je i brzdová soustava. To vše znamená zrychlení z nuly na stovku za 4.2 sekundy a maximální rychlost 280 km/h. Další výhodou podle BMW je jistější chování v zatáčkách a schopnost v nich snášet větší přetížení.

Samozřejmostí je několik drobných designových změn exteriéru i interiéru, což ale v zážitku za volantem moc nepomůže, takže to prozkoumejte na fotografiích sami. Koupit si ho můžete už letos v létě a podle mě to bude zatraceně dobrá volba!