BMW představuje jeden z nejsportovnějších sedanů na trhu. Přivítejte M3 CS generace G80. Jde o limitovanou edici o nespecifikovaném počtu kusů. Cena je 3 965 000 Kč.

Řadový šestiválec S58 byl naladěný na stejné hodnoty jako ten v M4 CSL G82. Jeho dvě turba (plnící tlak se zvedl z 1.7 na 2.1 baru) dokáží natlačit 551 koní výkonu a 650 Nm točivého momentu. Ve standardu je chytrý pohon všech kol M xDrive (lze přepnout na zadokolku, aktivní diferenciál vzadu) a osmistupňový automat M Steptronic. Hmotnost klesla o 34 kilogramů na nějakých 1765. Z 0 na 100 km/h akceleruje za 3.4 sekundy a dosáhne rychlosti 303 km/h.

Balíček M Driver’s Package je ve standardu. Zajímavostí je, že ačkoliv jde o nejostřejší M3, tak karbonkeramické brzdy jsou za příplatek. Pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2 o rozměrech 275/35 ZR19 vpředu a 285/30 ZR20 vzadu jsou obuty na kovaná kola (matně černá nebo zlatý bronz). Upravený byl samozřejmě podvozek, což platí pro některé díly a geometrii.

BMW hojně využívalo materiál CFRP (plast vyztužený uhlíkovými vlákny), ze kterého je kapota, střecha, splitter, zrcátka, difuzor a decentní křídlo. Obzvláště díky novým aerodynamickým doplňkům a cool laku Signal Green vypadá naprosto úchvatně. K dispozici budou ještě barvy Black Sapphire, Brooklyn Grey a Frozen Solid White Individual.

Kvůli odlehčení zmizely například výdechy klimatizace pro zadní sedadla. Z těch budou mít cestující pěkný výhled na působivé skořepiny. Z výbavy oproti standardní verzi nic nezmizelo, takže stále půjde o skvěle využitelné auto na každodenní jezdění.

Sourozenec M4 CSL G82 obkrouží Nürburgring za 7:15.67, pokud by se tomuto času M3 CS přiblížilo alespoň na 3 sekundy, stane se nejrychlejším sedanem na tomto okruhu.

Test – BMW M3 Competition M xDrive G80: Komplexní bojovník