BMW M5 už před lety drželo rekord v nejdelším driftu na světě. Minulý model jel bokem celkem 82.5 kilometru. Jenže rekord byl co nevidět překonán Toyotou GT86, která kroužila driftem165.04 kilometru. Ale teď přichází nové BMW M5 a svůj rekord si bere zpět.
Driftem totiž najelo neskutečných 374 kilometrů a trvalo mu to celých 8 hodin. Přesně na kilometr stejná je vzdálenost mezi Prahou a Ostravou, když pojedete po dálnici D1 přes Brno a pak na Olomouc. Tak si to zkuste představit.
Nejzajímavější je tankování. To muselo probíhat za jízdy a stalo se tak celkem čtyřikrát. Na dráhu vjelo druhé BMW M5, dostalo se do driftu a po dobu 50 sekund jeli bok po boku a tankovali. Při jednom pokusu se dokonce lehce ťukli. Za necelou minutu dokázali díky speciálnímu systému natankovat 68 litrů paliva.

Jen pro zopakování. BMW M5 F90 má 4.4 litrový V8 TwinTurbo, jenž produkuje výkon 600 koní a točivý moment 750 Nm. Síla potuje na všechna kola přes osmistupňový automat. Zajímavostí je možnost pohon všech kol deaktivovat a mít tak čistou zadokolku. Hmotnost je 1855 kilogramů. Stovka je otázkou 3.4 sekundy a maximálka činí elektronicky omezených 250 km/h, bez omezovače zvládne přes 300 km/h.