BMW konečně představilo novou generaci modelu Z4, zatím v provedení M40i First Edition.

Vzhled má na svědomí bývalý designér Škodovky Jozef Kabaň. A právě ohledně designu se lidé dohadují nejvíc. Pro někoho je to nejkrásnější Z4 všech dob, pro jiného zase ta nejošklivější. Do jakého tábora se zařadíte, nechám na vás. Mně ne, že by se to auto nelíbilo, ale působí na mě až moc korejsky. Střecha je plátěná, což šetří hmotnost a BMW slibuje její ideální rozložení v poměru 50:50.

Interiér vypadá kvalitně a honosně. Líbí se mi středový panel natočený k řidiči a digitální přístrojový štít. Samozřejmě nechybí spousta jízdních asistentů nebo head-up displej. Myslím si, že to bude fajn místo ke sportování na oblíbených okreskách.

Pod kapotou M40i je 3.0 litrový řadový šestiválec dopovaný dvojicí turbodmychadel, který disponuje výkonem 340 koní. Převodovka je osmistupňová automatická a síla putuje na zadní kola přes elektronicky řízený samosvorný diferenciál. Stovka je otázkou 4.6 sekundy a maximální rychlosti činí 250 km/h. O komfort a přilnavost se stará oblíbené adaptivní odpružení.

Více informací včetně celé nabídky motorů se dozvíme později.