Ačkoliv není doba zrovna příhodná pro různá extrémní auta, jsou tady značky, které je neustále vyrábějí. Jednou z nich je i na první pohled obyčejný Ford. Začíná to skromnou Fiestou, Pomou nebo Focusem ST. Jenže tady máme ještě Mustang, Ranger Raptor, F-150 Raptor, Shelby nebo unikátní supersport GT. To ale není všechno, protože je tady ještě nepříliš známý, ale podobně exkluzivní Bronco Raptor.

Bronco Raptor se inspiroval náročnými pouštními závody Ultra4-Racing, díky čemuž jde o pořádný kus odolného auta. Vedle pick-upu F-150 Raptor je o trochu menší. Má délku 4.6 metru, výšku 198 cm a šířku 221 cm, čímž o 25 cm překonává standardní Bronco. Hmotnost čítá 2.6 tuny. 17-palcová kola obouvají pneumatiky BFGoodrich KO2 o průměru 37 palců. Jde o největší pneumatiky obouvané na sériové SUV, co se amerického trhu týče. Světlá výška vedle klasického Bronca narostla o 12 cm a rozchod o 22 cm na 187 cm.

O pohon se stará 3.0 litrový V6 EcoBoost přeplňovaný dvojicí turbodmychadel. Produkuje 410 koní výkonu a spolupracuje s 10-stupňovým automatem. Kvůli odolnosti má litinový blok, nikoli modernější a lehčí hliníkový. Motor má taky výkonnější intercooler a sání kvůli jízdě v horké poušti. Jsou zde i robustnější diferenciály DANA Advantek.

Tlumiče vyvinul Ford Performance ve spolupráci s firmou FOX speciálně pro Bronco. Ty monitorují polohu každého kola až 100x za sekundu a během jízdy se tak přizpůsobují danému podkladu. Pružiny mají zvýšený zdvih na 35 cm vpředu a 35.5 cm vzadu. Samozřejmostí jsou větší a odolnější poloosy a zakrytování podvozku. Torzní tuhost se zlepšila o 50%, a to hlavně díky výztuhám v B a C sloupcích. Zároveň nyní i více utáhne. Přívěs může mít až 2041 kg, čímž o 454 kilogramů překonává původní verzi. Zajímavostí je, že například hřebenové řízení s elektrickým posilovačem je z pick-upu F-150 Raptor.