Rozum radí, kup si Porsche 911 nebo BMW M3, ale srdce říká, pořiď jednu z těchto hovadin. Sice tě budou většinu času štvát, ale pak stačí otevřít garáž a úsměv je na světě. Nemluvě o tom, když se plyn zaboří do podlahy.

MG XPower SV-R

Vypadá jako by vyšlo z komiksu. Je to ujeté a bláznivé auto, které to jen potvrzuje svým agresivním chováním. Pod kapotou ostřejšího provedení SV-R pracuje pětilitrový osmiválec. Ten přes klasický manuál zásobuje zadní kola drtivým výkonem 385 koní a krouťákem 510 Nm. Jasně, stovka za 5.1 sekundy a maximálka 282 km/h není žádný extrém, což dokazují i němečtí rivalové, kteří ho dokážou překonat, ale žádný z nich nemá takové koule. Na SV-R se stačí podívat a hned víte, že je to něco extra. Bohužel prodejům se moc nedařilo a vzniklo pouhých 84 kusů.

Vauxhall VXR8 GTS-R

Když chcete hodně rychlý a zábavný sedan, tak podle většiny máte tři možnosti – BMW M3, Mercedes-AMG C 63 S nebo Audi RS5 Sportback. Bohužel to jsou pořád na první pohled jen klasická auta ověšená tím vším pozlátkem. Mnohem raritnější záležitostí je Vauxhall VXR8 GTS-R, pekelný šílenec, který chce všechny konkurenty sežrat za živa. Pod jeho kapotou pracuje mastodontí V8 6.2 litru s kompresorem, což zajišťuje pálení zadních pneumatik výkonem 595 koní a silou 740 Nm. Na stovce je za 4.3 sekundy a stopku mu vytaví omezovač ve 250 km/h. A můžete ho mít i s manuálem!

TVR Sagaris

Sériový vrah, snaží se popravit každého, kdo usedne za jeho volant. Je to zlé, agresivní a hulvátské auto, které je potřeba umět řídit. Pod karoserií jako ze scifi filmu 80. let se ukrývá řadový šestiválec 4.0 litru. Ten umí roztáčet zadní kola přes manuální převodovku stádem 380 koní a krouťákem 473 Nm. Váží jen něco málo přes jednu tunu, což zajišťuje kilo za 3.9 sekundy a rychlost atakující 295 km/h.

Wiesmann GT MF5

Vypadá roztomile, je to takový vytlemený trouba. Jenže stačí otevřít kapotu a zjistíte, že to nebude žádné ořezávátko. Ukrývá se tam srdce z dílen BMW M-Performance, konkrétně 4.4 V8 TwinTurbo s výkonem 555 koní a s točivým momentem 681 Nm. Vše putuje na zadní kola přes moderní automat. Je to docela cvalík, ale na stovce je stejně rychle jako TVR Sagaris a uhánět může až 311 km/h.

Noble M12 GTO-3R

Okruhová zbraň s démonickou karoserií a nekompromisní technikou. Pod tím vším aerodynamickým náčiním se krčí třílitrový V6 BiTurbo od Fordu, jenž dokáže zadním kolům poskytnout 415 koní a skoro 500 Nm, přes manuální převodovku! Váží jen 1100 kilogramů, takže stovkou upaluje za 3.8 sekundy a rodeo skončí při dosažení 276 km/h.

Marcos TSO GT2

Sportovně střižený elegán, který pod svou lehkou karoserií nemůže mít nic klasičtějšího. Na zadní nápravu totiž putuje 467 koní a 395 Nm z 5.7 litrového V8. Je to sprinter, který zdolá stokilometrovou hranici za 4 sekundy a pokračuje za 300 km/h. Bohužel je jich tak málo, že ho zřejmě v životě nepotkáte.