Když běžný člověk přemýšlí nad smrtí, zajímá ho, co se bude dít potom. Je nějaký posmrtný život? Půjdu do nebe nebo do pekla? Jenže my, automobilová fanoušci, to máme trochu jinak.

Mě třeba zajímá, co mě bude doprovázet na cestu do márnice. Líbilo by se mi, kdyby mě vezl kombík od AMG a okolo něj by kroužily všechny modely AMG Black Series. Jenže potom jsem objevil nejrychlejší pohřebák na světě, Chevrolet Caprice z roku 1996, který bych rád projel, ale nejdřív tak za 50 let.

Pod kapotou tohoto ďábla je 6.0 litrový V8, který má kované písty a hlavně je dopovaný obrovským turbodmychadlem. Díky tomu může přes automatickou převodovku poslat na zadní kola výkon 1300 koní a krouťák 1500 Nm. Navzdory hmotnosti 2.3 tuny se na stovku odrazí za 2.3 sekundy a 160 km/h upaluje už za 5.2 sekundy. Ze stovky na dvoustovku mu to trvá okolo 6 sekund. A aby toho nebylo málo, tak čtvrt míli zdolá za 9.94 sekundy a cílovou pásku protne rychlosti 220 km/h. Jsou to morbidní čísla, to musí probrat i mrtvého! Mimochodem tyto hodnoty byly naměřeny s výkonem 1000 koní, takže teď budou ještě působivější.

Toto auto vás nedoveze do nebe, prostě nemůže. Zamíříte s ním rovnou do pekel!