Elektromobilita je dnes žhavé téma. Jedni ji podporují, druzí naopak. Záleží nejčastěji na tom, v jakém režimu bude člověk auto využívat a zda má možnost vůz pohodlně nabíjet. Pro určitou skupinu lidí bude právě stylové elektroauto do města trefou do černého. Jenže pořízení takového auta není zrovna levné. A co když mi pak nebude vyhovovat? Není nic jednoduššího, než si takový vůz na několik měsíců v Drivetu pronajmout a udělat si vlastní názor. Dvacetiminutová testovací jízda u dealera vám v tomto případě totiž moc nepomůže.

Driveto – flexibilní operativní leasing

Jednou z novinek v nabídce Driveta je elektrický Mini Cooper SE, který je přesně ten typ vozu, kde dává elektrický pohon smysl. Jeho hlavním revírem je totiž město, tam funguje perfektně.

JAK JEZDÍ?

Díky elektromotoru o výkonu 135 kW je jízda velice tichá a svižná (akcelerace z 0 na 100 km/h za 7.3 sekundy). Nabíjení je snadné (nabíjecí výkon až 50 kW) a proti autům se spalovacím motorem vás provoz po městě vyjde levněji. V ideálních podmínkách se dá jezdit za 13-15 kWh, což znamená dojezd kolem 200 km. Dalším plusem je možnost parkování zdarma na jinak placených zónách. Podvozek je naladěn tak akorát – je pohodlný, ale zároveň poskytuje dobrou jistotu v zatáčkách. Té také pomáhá na poměry elektroaut nízká hmotnost (1365 kg) a nízké těžiště díky 32,6 kWh baterii, která je umístěna pod zadními sedadly. Potěší také tuhé a komunikativní řízení s perfektně tvarovaným volantem.

CO UVNITŘ?

Interiér je útulný, kvalitní a díky infotainmentu od BMW se snadno ovládá. Potěší skvělá sedadla s překvapivě výrazným bočním vedením a možností prodloužení sedáku. Kdo by se bál, že se nic nevejde do kufru, byl by na omylu. V Mini totiž málokdy jezdí více než dva pasažéři včetně řidiče. Dají se tedy sklopit zadní sedačky, díky čemuž se objem kufru rozroste na 731 litrů. Tím překoná i Škodu Superb. Díky kompaktním vnějším rozměrům je jednou z hlavních předností snadné parkování v malých městských uličkách či podzemních garážích. Nechybí ani zadní parkovací kamera a senzory.

Jedná se tedy o skvělého společníka do města pro někoho, kdo s vozem bude jezdit kratší trasy a potrpí si na styl. Nejlépe, má-li možnost nabíjet doma či v práci. Pak dává perfektní smysl, Mini Cooper SE je možné s čistým svědomím doporučit.

ZOBRAZIT NABÍDKU MINI COOPER SE

DÁVÁ TO SMYSL?

Vlastnictví auta přináší radost a svobodu, ale většinou také starosti. Mnoho lidí tak přechází na jednodušší způsob mobility, kterou nabízí Driveto s jejich flexibilním operativním leasingem, kdy je možné vůz kdykoliv vrátit či vyměnit. Můžete si vybrat z široké nabídky aut, které jsou navíc velice různorodě nakonfigurované, takže uspokojí i náročnější řidiče. Doba, kdy se člověk upisuje na placení pronájmu na 2 a více roků je naštěstí pryč. Další výhodou je rychlost, s jakou můžete s Drivetem začít jezdit, mnoho aut mají dostupné už do 3 dnů. Takže odpověď na naší otázku zní, že to smysl dává a to převážně pro lidi, kteří zkrátka berou auto pouze jako dopravní prostředek, nechtějí řešit servis, přezouvání, prodej a další starosti s vlastnictvím vozu spojené.

Driveto – flexibilní operativní leasing

Placený článek.