1. část – Vánoce s „šelmou“
  2. část – Interiér je hezký, ale má pár nedostatků
  3. část – Jízdní vlastnosti jsou bezkonkurenční
  4. Na týden jsem přesedlal z nejslabšího ST-Line do plnotučného ST (v přípravě)
  5. část – Dává smysl jako nástupce Fiesty? (v přípravě)

Modernizace Fordu Puma přivezla dobrý infotainment, ale i nevkusně velký volant

Co se exteriéru týče, Ford Puma po modernizaci z roku 2024 poznáte stěží, vlastně jen podle nového designu kol, jiných laků a grafiky předních světel vyobrazující kočičí drápy. Mnohem více změn proběhlo uvnitř. Líbí se mi především velká 12″ dotyková obrazovka infotainmentu, systém má hezkou grafiku a je poměrně svižný. Puma před modernizací má malý displej s širokým rámečkem, vypadá jako ten z 20 let starého přenosného DVD přehrávače. Systém se okamžitě páruje s mobilním telefonem, Android Auto je bezdrátové. Nevyhovuje mi akorát ovládání vyhřívání sedadel a klimatizace přes malá dotyková tlačítka na spodní straně obrazovky. Dobře rozmístěná jsou tlačítka na volantu, přes která se pohodlně ovládá palubní počítač, tempomat, asistent jízdy v pruzích, audio a podobně. Displej před řidičem je ještě větší než středová obrazovka, má 12.8″. Co naopak nenávidím, je hranatý věnec volantu, má gigantický průměr. V zatáčkách se špatně drží, člověk si připadá jako u divně tvarovaného kormidla. Nechápu, proč má malá Puma rozměrnější volant než velká Kuga.

Po faceliftu je interiér nejen kvalitnější, ale i hezčí

Ford Puma míří na mladé páry, které chtějí stylový crossover. V tomto směru byl předfacelift pozadu, protože měl lacině vyhlížející interiér vyrobený z tvrdých plastů. Tyto tvrdé plasty se sice objevují i u faceliftu, ale jsou lépe skryty. Palubní deska je z větší poloviny kryta látkou potaženým reproduktorem audia B&O, to navíc poměrně dobře hraje. Dekorační lišta už neimituje karbon, ale kůži, čemuž skvěle sekunduje červené prošívání táhnoucí se až do dveří. Vyzdvihnout musím i středový tunel s dobře vymyšlenou odkládací plochou pro telefon. Nemělo by se to, ale když už na něho potřebujete jedním okem mrknout, aniž byste ho brali do ruky, na jeho displej jde hezky vidět.

Na zadních sedadlech mnoho místa není, ale kufr je doslova kouzelně praktický

Sedí se trochu výš, ale sedadla jsou komfortní, dostatečně podpírají i v zatáčkách. Vpředu je kabina vzdušná, což bohužel neplatí pro zadní část. Se svými 185 centimetry si sám za sebe sednu, ale kolena se dotýkají opěradla a hlavu mi brousí strop. Puma to naštěstí vynahrazuje velkým kufrem o objemu 456 litrů, který navíc nemusíte využívat. Proč? Pod jeho podlahou se skrývá Megabox o objemu 81 litrů, ten toho pojme opravdu hodně. Po sklopení sedadel se zavazadlový prostor rozroste na 1216 litrů.

Ford Puma je skvělým druhým autem do rodiny, miluje města, ale nezalekne se ani cest na dovolené

Ford Puma po modernizaci se pyšní kvalitnějším a stylovějším interiérem, v němž si můžete užívat dobrý infotainment, slušné audio a na danou kategorii obří kufr. Bohužel přivezl i nevkusně velký volant a dotykové ovládání klimatizace, na což se naštěstí dá zvyknout. Pokud často jezdíte ve více než dvou dospělých, může vám scházet prostor vzadu, ale děti to v pohodě zvládnou. Vlastně se dá říct, že díky praktickému kufru jde o dobré kompaktní rodinné auto, geniální je jako druhý povoz do rodiny. Oblíbí si ho i páry žijící ve městech, jako bonus s nimi Puma zvládne cesty na dovolené.

  1. část – Vánoce s „šelmou“
  2. část – Interiér je hezký, ale má pár nedostatků
  3. část – Jízdní vlastnosti jsou bezkonkurenční
  4. Na týden jsem přesedlal z nejslabšího ST-Line do plnotučného ST (v přípravě)
  5. část – Dává smysl jako nástupce Fiesty? (v přípravě)

Fotogalerie: Ford Puma ST-Line X 1.0 EcoBoost Hybrid po faceliftu