Když přišel Challenger HellCat, byla to pecka. Všichni obdivovali brutální výkon 717 koní a málokdo čekal, že to během nejbližších let nějaký sériový muscle car překoná. Jenže Dodge neusíná na vavřínech a pokračuje. Naposled nám vyrazil dech extrémně rychlý Chellenger Demon, který na stovku sprintuje za pouhé 2.3 sekundy. Ten však s modelovým rokem 2018 končí a automobilka si místo něho připravila plnohodnotnou náhradu – Challenger HellCat Redeye.

Ten má stejný motor jako Demon, takže 6.2 V8 s kompresorem o objemu 2.7 litru, což je nejvíce ze všech sériových aut planety. Výkon činí pekelných 808 koní a točivý moment je 958 Nm. Stovku umí pokořit za 3.4 sekundy a jede až 327 km/h. Čtvrt míli sfoukne za 10.8 sekundy, což je jen o 1.15 sekundy za neskutečným Demonem, navíc je použitelnější k dennímu jezdění. Zajímavostí je, že motor umí spořádat 5.4 litru benzinu za minutu, takže při plném nasazení mu dojde šťáva do 11 minut.

Pro koho by to bylo moc, tak si může pořídit stále klasický HellCat, jenž nabízí 717 koní a 890 Nm. Na HellCat a střední motorizaci R/T Scat Pack si budou moct zákazníci připlatit designový paket Widebody Package.