Recept na supersport budoucnosti? Turba a elektromotory. Recept na supersport z minulosti? Plnotučná atmosféra. Momentálně jsme v době, kdy se kříží minulost s budoucností, takže si můžete pořídit obojí. V tomto videu zjistíme, který svět je rychlejší.

Zástupcem budoucnosti je Honda NSX. Ta má 3.5 litrový V6, jenž je dopovaný dvojicí turbodmychadel. A aby toho nebylo málo, tak nechybí trojice elektromotorů. Takže jde o hybrid, který na všechna kola posílá přes devítistupňový automat 580 koní a 646 Nm. Hmotnost činí 1725 kilogramů.

Starou školu zde zastává Lamborghini Huracán. Ten uprostřed ukrývá 5.2 litrový V10 s atmosférickým plněním. Jeho 610 koní a 560 Nm posílá na všechna kola sedmistupňový automat a váží 1422 kilogramů.

A jak tento duel dopadl? To se můžete podívat níže, kde si to ne videu rozdali ve sprintu na 1/4 míli. Mimochodem je úžasné sledovat, vlastně poslouchat, jak úžasně ten desetiválec Lamborghini vedle šestiválce Honda zní. Jestli chce rovnou závod, přetočte si na 1:45.