Pořád se mluví o tom, jestli je v rychlých autech lepší elektřina nebo benzín. Tesla Model S vyhrává jeden sprint za druhým a dává tak najevo, že elektrický pohon má velký potenciál. Jenže teď Teslu Model S P100D vyzývá dost možná nejrychlejší benzínový zástupce kategorie, brutální Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+. Jsou to dva vrcholy čtyřdveřových aut, rychlejší budete hledat jen těžko.

Přelomová Tesla je poháněná dvojicí elektromotorů, které disponují výkonem 680 koní a točivým momentem 1072 Nm. Poháněna jsou všechna čtyři kola a stačí to k tomu, aby se tento 2110 kilogramový kus techniky rozjel z nuly na stovku za 2.7 sekundy a dosáhl maximální rychlost 250 km/h.

Démonické AMG pod kapotou ukrývá čtyřlitrový V8, který je dopovaný dvojicí turbodmychadel, výsledkem je 603 koní a 850 Nm. Síla putuje na všechna kola přes devítistupňovou převodovku a celé toto peklo váží 1880 kilogramů. Stovka je otázkou 3.4 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezená na 250 km/h, ale bez omezovače se dostane hluboko za hranici 300 km/h.

Čísla na papíře mluví jasně ve prospěch Tesly a skutečnost je stejná. Elektřina v tomto případě zvítězila, ale ne nijak výrazně. Navíc jí schází ten petrolheady milovaný rachot z výfuku a jak si jistě všimnete, rozjet se s Teslou na plno není vůbec snadné, nakonec si totiž můžete způsobit pěkný trapas.