Ferrari se vrylo do historie nejen působením ve Formuli 1, ale i účastí na slavných závodech Le Mans. V Le Mans získalo celkem 9 triumfů, ten poslední v roce 1965. Posledního závodu Le Mans se Ferrari účastnilo v roce 1973, kdy podlehlo francouzské konkurenci ve vozu Matra-Simca MS670B. Nejslavnější jsou především boje proti Fordu s modelem GT40. Nicméně čas je neúprosný a od posledního závodu za chvíli uplyne 50 let. Během té doby jsme mohli vidět Ferrari pouze v nižších kategoriích. V Maranellu však neotálí a příští rok se na výroční 100. závodu Le Mans vrátí ve velkém stylu. S nově představeným speciálem 499P se pokusí vyhrát tento významný ročník a připsat si tak celkové 10. vítězství. Více vítězství má pouze Audi (13) a Porsche (19).

Prototyp 499P ponese čísla 50 a 51. První číslo poukazuje na 50-letou pauzu a druhé už je takovou klasikou v závodní sérii GT. 499 poukazuje na objem válce v cm3. P značí, že jde o prototyp. Třílitrový šestiválec sdílí architekturu s motorem v závodním 296 GT3. Na motoru je dvojice turbodmychadel a předním kolům pomáhá elektrický pomocník o výkonu 200 kW. Celkový kombinovaný výkon je kvůli regulím omezen na 500 kW.

Pro Ferrari mám slabost, takže jim s novým speciálem přeji hodně úspěchů. A doufejme, že ukážou zábavnou bitvu s konkurenčními vozy.