Abarth částečně představuje svůj nový hot-hatch, kterým je elektromobil 600e. Smířit se sice musíme s omezeným množstvím informací, ale mnoho zajímavého už víme. Třeba to, že jde o nejvýkonnější Abarth historie.

Na fotografiích můžete vidět 600e v edici Scorpionissima, která slaví 75. narozeniny Abarthu, jenž vznikl roku 1949, tematicky bude vyroben stejný počet kusů. Lakován bude exkluzivní purpurovou barvou Hypnotic.

Pohon zajišťuje elektromotor produkující 240 koní výkonu, který z 600e dělá nejvýkonnější Abarth historie. Energii čerpá z 54 kWh baterie, kterou měl například nedávno testovaný Peugeot e-2008 GT s mnohem nižším výkonem 156 koní. Ta zajišťuje dojezd WLTP okolo 400 kilometrů. Nejmilejším překvapením je mechanický samosvorný diferenciál mezi předními koly, díky kterému by mělo jít o poctivý FWD hot-hatch. Pneumatiky na 20″ kolech má na starost firma Hankookem, která je dodavatelem pneumatik pro šampionát Formule E.

Fiat slibuje, že půjde o lehké obratné auto se silnými brzdami, ale žádné přesnější informace nemáme, takže na více detailů si budeme muset ještě chvíli počkat. Nicméně, je fajn vidět, že kategorie hot-hatchů zřejmě nevymírá, jen se mění.

Zdroj: Fiat