Ford oficiálně představuje Mustang Mach-E Rally. Při jeho vývoji veteráni rally crossu najezdili přes 800 kilometrů simulujících náročné závodní podmínky.

Mach-E Rally vychází z Mach-E GT, tudíž je poháněn dvojicí elektromotorů, přičemž každý má na starost jednu nápravu. Systém byl speciálně vyladěn pro použití na nezpevněných cestách. Produkuje výkon 487 koní a točivý moment 881 Nm. Elektromotory čerpají energii z baterie o kapacitě 98.7 kWh, její využitelná kapacita je 91 kWh. Nabíjet se zvládá výkonem až 150 kW, takže z 10 na 80% se umí dobít za necelých 37 minut. Dojezd na jedno nabití by se měl dle výrobce pohybovat okolo 400 kilometrů.

Komfort a stabilitu při rychlé jízdě zajišťuje aktivní podvozek MagneRide, přičemž světlá výška proti GT narostla o 20 milimetrů na nějakých 150 milimetrů, standardní Mach-E má 145 milimetrů. O zastavené se starají brzdy Brembo, které vpředu disponují čtyřpístkovými třmeny a kotouči o průměru 385 milimetrů. 19″ kola ve stylu rally obouvají pneumatiky Michelin CrossClimate2 o rozměrech 235/55.

Novinkou je jízdní režim RallySport, který speciálně nastavuje pohon i podvozek pro rychlou jízdou po nezpevněných, převážně šotolinových cestách.

Rodina Mustangů se nám tak rozrůstá o další zajímavý kousek, na který jsem velmi zvědavý, protože Mach-E GT mě naladěním podvozku a pohonem všech kol zklamal. Snad vše napraví právě verze Rally. A pokud byste přeci jen chtěli zůstat u benzinového Mustangu, koupit si můžete klasiku nebo extrémní GTD.

Zdroj: Ford