Když Ford ukončil výrobu modelu Fiesta, respektive dokonalého hot-hacthe Fiesta ST, bylo mi to vážně líto. Alespoň drobnou útěchou byl malý crossover Puma ST, který toho s ostrou Fiestou mnoho sdílel. Jenže s modernizací přicházíme i o Pumu ST s 1.5-litrovým EcoBoostem, k dispozici už bude pouze s mild-hybridním 1.0 EcoBoost, navíc jen s dvouspojkovým automatem.

Než se vrhneme na motory, tak se podíváme, co dalšího modernizace přivezla. Za zmínku stojí hlavně lepší Matrix LED světlomety a modernější infotainment SYNC 4 s dotykovou obrazovkou o průměru 12.8″, u kterého uvítáte hlavně bezdrátové Android Auto/Apple Car Play. Dále se můžete těšit na širší škálu bezpečnostních asistentů.

K dispozici budou i nadále mild-hybridní přeplňované tříválce 1.0 EcoBoost o výkonech 125 a 155 koní, přičemž pouze slabší lze kombinovat s manuální převodovkou, ostatní mají sedmistupňový Powershift, tedy dvouspojkovou převodovku.

Sportovní verze ST přichází o skvělý turbo tříválec 1.5 EcoBoost, který dává přednost mild-hybridnímu 1.0 EcoBoost naladěnému na výkon 170 koní a točivý moment 248 Nm. Spárován je s dvouspojkovou převodovkou. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 7.4 sekundy a maximální rychlost činí 210 km/h. Bohužel, přicházíme s tím nejen o výkonnější motor 1.5 EcoBoost (200 koní, 320 Nm), ale zároveň i o samosvorný diferenciál, který z ostré Pumy dělal tak skvělý stroj.

Zdroj: Ford